Parasole i płaszcze ochronne w dłoń! "Klopsiki i Inne zjawiska pogodowe" wchodzą do kin!
Ponadczasowa opowieść została przejęta z książki Rona i Judi Barrett, przedstawiających świat, w którym poprzez gigantyczne naleśniki i spadający makaron z nieba, młody naukowiec próbuje rozwiązać problem głodu na świecie. Sprawy się skomplikują, gdy miasta zostaną przeciążone i zawalone zbyt dużą ilością jedzenia.

Bill Hader („Wpadka”, „Chłopaki też płaczą”) będzie głosem Flinta Lockwooda, młodego naukowca, który marzy o stworzeniu czegoś, co przyczyni się do poprawy życia każdego człowieka. Flint stara się i wymyśla spray do butów, formuły na porost włosów, chodzący telewizor. W końcu udaje mu się skonstruować maszynę, dzięki której woda zamienia się z jedzenie. Niestety przez przypadek urządzenie ląduje....wysoko na niebie. Od teraz zamiast deszczu zaczynają spadać na ziemię hot dogi, hamburgery, pizza, steki itp. Flint staje się bohaterem!
Wkrótce jednak cały świat znajduje się w katastrofie niekontrolowanych opadów jedzenia. 
Anna Faris (główna bohaterka serii „Straszny Film”)przyjmuje na siebie rolę Sam Sparks, pogodynki relacjonującej te zjawiska, która chowa swoją inteligencję za dowcipkami na antenie. James Caan (Sony z „Ojca Chrzestnego”)gra Tima Lockwooda, ojca Flint, techno-foba. Andy Samberg odtworzenia Brenta, zbira miastowego, który zwalcza Flinta od dzieciństwa. Bruce Campbell odtwarza Burmistrza Shelbourne, który wpada na to, że wynalazek Flint może wypromować miasto, a co ważniejsze, samego Campbella. Mr. T (pamiętacie go z serialu „Drużyna A”??!! ) odgrywa policjanta Earla Deveraux, a Tracy Morgan przejmuje rolę syna Earla- Cala.

Dlaczego film jest niezwykły? Jeszcze nie przekonała was fabuła? To wyobraźcie to sobie w 3-D!! Efekty wizualne sprawiają, że każdy dowcip śmieszy potrójnie!! Jedzenie jest na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu obraz został okrzyknięty najlepszym filmem animowanych roku. Świetnie napisane są też teksty, małe żarty na boku. Dopełnia to całą zabawę obok niesamowitych popisów i pomysłów twórców pt.: “Co jeszcze można by zrobić (oprócz zjedzenia)ze spadającymi z nieba smakołykami?” Rozrywka, aż ślinka cieknie