Citizen Brick to konstruktor i artysta znany z prowokacyjnych zestawów LEGO.

Tym razem autor postanawia stworzyć klub GO-GO utrzymany w dusznej konwencji klubu GO-GO z końca XX wieku.

Zwróćcie uwagę na detale. Charakterystyczne wąsy czy owłosiona klata oddają mroczny charakter miejsca, w którym kwitnie handel ludźmi i zakazanymi substancjami.

Twórca rezydujący w Chicago zadbał o każdy szczegół. Kiczowate bikini, rurka do tańca, podwiązki, niemodne stringi i oldschoolowy DJ podgrzewają atmosferę, która nie pozwala na prawdziwy relaks i jest daleka od erotyzmu.

Nie rozumiemy fenomenu klubów GO-GO. Miejsca, które na kilometr cuchną oszustwem przyciągają ludzi szczególnie naiwnych lub sfrustrowanych.

Prowokacyjny set LEGO może być uznany za głos sprzeciwu wobec upodleniu kobiet, które zarabiają na życie obnarzając nagie ciało tańcząc na rurze i dorabiając często po godzinach świadcząc usługi seksualne.

Dla jednych jedynie śmieszny zestaw w gangsterskiej konwencji taniego wyszynku z panienkami, dla innych artystyczny głos w ważnej sprawie i kolejne przełamanie konwencji zabawek, które prezentują wyidealizowany obraz rzeczywistości.

Dla nas wybitny przykład sztuki współczesnej. Citizen Brick dokonał trafnej analizy i zadbał o każdy szczegół. Rekomendacja trendu.pl dla jego twórczości.