9 marca w poznańskim City Parku odbył się niespotykany dotąd event. W D.O.M.88 o godzinie 18.00 spotkały się silne i wyjątkowe kobiety. Po co? Aby porozmawiać na tematy trudne i nieoczywiste. Dyskusja dotykała kwestii choroby nowotworowej, leczenia, walki, ale i śmierci.

foto. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman

Zaproszeni Goście to m.in. Anna Szubert, Fotografka, Tomasz Schmidt, stylista fryzur, prowadzący program „Ostre Cięcie”, Joanna Mielęcka, Dietetyczka, Bogumiła Pniewska, kosmetolog, właścicielka Kliniki Urody Esthetique, Eryk Matuszkiewicz, lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych Profemed, grupa Lux Med, firma Clinique, firma Eclair oraz Magda Owczarska i Karolina Mielęcka.

foto. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman

Podczas emocjonalnego i wzruszającego spotkania goście poruszali wszystkie kwestie szczerze i prawdziwie. Konwersacje jak zawsze świetnie i autentycznie prowadziła Dorota Raczkiewicz – prezeska Drużyny Szpiku. Dorota z Gościa, stała się sprawną i niezastąpioną współorganizatorką.

foto. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman

Prowadzącą event była Agnieszka Kwiatkowska, manager marketingu City Park. Agnieszka  wielokrotnie podkreślała, że bez zaangażowania i pracy Doroty Raczkiewicz i Drużyny Szpiku wieczór 9 marca nie byłby taki sam.

foto. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman

Wydarzenie w City Park miało na celu obalenie stereotypów związanych z nowotworem i oswojenia tabu oraz pozwolić na zaistnienie w świadomości osób chorych i zdrowych pojęcia normalnego życia, czyli dobrze rozumianego egoizmu i hedonizmu, pomimo trudnych, często traumatycznych doświadczeń związanych z chorobą.

foto. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman

Opis eventu brzmiał intrygująco: Kobieta jest wszechświatem. Kobieta to kosmos możliwości, pragnień i emocji. Kobieta akceptuje przeszłości, docenia teraźniejszość i ma nadzieję na przyszłości. Kobieta. Ty, Ona i Ja – wszystkie Nas łączy WIELKA litera. Szkoda że potrzebujemy okazji, aby uczcić to kim i jakie jesteśmy. Akceptując jednak warunki zastane, celebrujemy Nasz moment. Czyli? Czas możliwości, pragnień, emocji. Chociaż jesteśmy inne, łączą nas rzeczy najważniejsze. Możliwości, o które walczymy, rozwijamy je i pielęgnujemy. Pragnienia, poza unikatowymi mamy wspólne, aby żyć i być swoją najlepszą wersją. Emocje - autentyczne, intensywne, czasami bolesne. Kobiecość w obliczu nowotworu to temat nieoczywisty i często odbierany stereotypowo.

foto. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman

Wieczór pełen był wyjątkowych atrakcji: pokaz produkcji pralin, którą poprowadził Leszek Łukomski i Paweł Mieszała, loterii wizytkówkowa, do której prezenty sponsorowali partnerzy: Clinique, Eclair, mBank, Candeo, City Park, Profemed z grupy Lux Med oraz projektanci i marki modowe Agnes Wuyam, Zalla by Sara Zalewska oraz Celebration Productions. Catering przygotowali szefowie z restauracji Cucina oraz zespół cukierni i kawiarni Cappuccina, różowe wino musujące zagwarantowała firma Vininova.

foto. Justyna Kwiatkowska i Piotr Folkman