Hania, główna bohaterka filmu jest, poukładana życiowo, początkująca dziennikarka, która odkrywa, że z nielubianym tańcem łączy ją znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Na swojej drodze spotyka fanatyka street dance, Wojtka, marzącego o karierze na Broadwayu. To właśnie dzięki niemu Hania zaczyna odkrywać, że dążąc do stabilizacji może przeoczyć coś bardzo ważnego. W porywającym tańcu wychodzą na jaw wszystkie tajemnice, długo skrywane tęsknoty, może nawet narodzić się miłość...

Jednak walka o role była naprawdę ostra. Do głównej roli kobiecej typowano na zmianę Kasię Cichopek, Izabellę Miko, Magdę Schejbal. Po dłuższych debatach i sporach Iza dostała wymarzona rolę.
Wśród Panów było troszkę lepiej. O rolę Wojtka starał się Mateusz Damięcki oraz Maciek Zakościelny.

W rolach głównych wystepują: Izabella Miko, Mateusz Damięcki, Katarzyna Figura, Wojciech Mecwaldowski oraz Rafał Królikowski.

Po serii różnorodnych show, seriali, i teraz film "Kochaj i tańcz", na pewno można stwierdzić, że Polska to bardzo roztańczony naród!

Piosenką promującą film jest utwór "Pray 4 Love" w wykonaniu zespołu Afromental. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się także piosenki między innymi Piotra Cugowskiego, Boba Sinclaira, Boney M. oraz Timbalanda i OneRepublic.