W 25 rocznicę powstania hitu kinowego - Sony Computer Entertainment Europe wydało (maj 2009) długo oczekiwaną grę Ghostbusters: The Video Game (Pogromcy Duchów) w wersji dostępnej równolegle na PlayStation®3, PlayStation®2 oraz PlayStation®Portable. Oryginalne postacie z filmu powracają, by ponownie stanąć do walki z siłami nadprzyrodzonymi na ulicach Manhattanu.

Warszawa 3 lipca 2009. Już 3 lipca polscy wielbiciele dostaną w swoje ręce grę Ghostbusters: The Video Game (Pogromcy Duchów), która ponownie zjednoczy bohaterów filmowego hitu. Dodatkową atrakcją dla użytkowników jest fakt, iż wydanie gry zbiega się w czasie z wydaniem kultowego filmu w technologii Blue-ray™ oraz produktami Sony Pictures Consumer Products Inc.
Jak mówi Mark Hardy (European Product Marketing Director SCEE) - „Wobec naszych klientów zobowiązani jesteśmy do rozwoju rodziny produktów marki PlayStation® i bardzo się cieszę, że tego lata właśnie właściciele PlayStation jako pierwsi będą mieli szansę na dobrą zabawę. Życzymy im powodzenia w próbach poskramiania duchów… Wraz z naszymi współpracownikami z Sony Computer Entertainment Europe jesteśmy bardzo podekscytowani wydaniem nowej, dynamicznej gry i mamy nadzieję, że zarówno jej premiera jak i wydanie filmu w technologii Blue-ray to szansa na powołanie nowej generacji fanów Ghostbusters”.
Scenariusz gry napisali filmowi twórcy Pogromców Duchów - Harold Ramis i Dan Aykroyd, dając tym samym szansę sobie oraz innym aktorom na ponowne spotkanie po 20 latach. Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis i Ernie Hudson udzielili swoich głosów głównym postaciom gry oraz obdarzyli każdą z nich niepospolita osobowością, znaną już z kinowych ekranów. Wraz z nimi występują znani i lubiani: William Atherton (Walter Peck), Annie Potts (Janine) oraz Brian Doyle – Murray (Mayor Jock Mulligan).

O grze
Kiedy Manhattan zostaje przejęty przez duchy i inne nadprzyrodzone stworzenia, gracz wciela się w rolę rekruta wstępującego w szeregi pogromców duchów. Gra stworzona przez uznane studio Terminal Reality zadebiutuje na PlayStation®3. Wersja na PlayStation®2 opracowywana jest przez Red Fly Studios. Wersja na PlayStation®3 używa fenomenalnej technologii Infernal Engine należącej do Terminal Reality.
O filmie
Film Pogromcy Duchów, którego pierwsza część znalazła się na ekranach kin w 1984 r., jest jednym z najbardziej dochodowych filmów wytwórni Columbia Pictures. W 1989 r. zaowocował sequelem oraz trzema udanymi, animowanymi wersjami telewizyjnymi. Pogromcy Duchów oraz jego sequele zarobiły ponad 500 milionów dolarów na całym świecie. Pogromcy Duchów oraz Pogromcy Duchów 2 stworzone zostały przez Dana Aykroyda             i Harolda Ramisa, a wyprodukowane i wyreżyserowane przez Ivana Reitmana. W główne  role poskramiaczy duchów do wynajęcia, których zadaniem było wyczyszczenie Manhattanu z oślizgłych i frustrujących mieszkańców straszydeł wcielili się: Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis oraz Ernie Hudson