To musiało się stać prędzej czy później. Najpierw był kolor różowy, który jeszcze kilka lat temu był wyłącznie dla kobiet. Od kilku lat jednak to ulubiony kolor mężczyzn. Na mieście coraz więcej widać modeli ubranych na różowo. Kiedy już panowie zobaczyli, że nie ma nic złego w kolorze „Barbie” firmy kosmetyczne postanowiły zrobić następny krok. W sklepach pojawiły się kosmetyki (puder, cienie, kredki oraz tusze do rzęs), torby i koronkowa bielizna przeznaczone tylko dla panów.

Już nieraz też wspominaliśmy o sukienkach między innymi Marca Jacobsa. Projektant stworzył kolekcję dla mężczyzn ze spódniczkami do kolan, z którymi sam się nie rozstaje. Mężczyźni coraz chętniej zakładają stroje dotychczas zarezerwowane tylko dla kobiet. Rod Hourani w swojej nowej kolekcji na sezon wiosna/lato 2010 proponuje obcasy dla panów. Młody projektant udowodnił, że moda zmierza w nieodwracalnym kierunku – unisex.

Pamiętam jak byłam mała jak koledzy z klasy mieli przebite jedno ucho, tak symbolicznie. Moda ta szybko zniknęła. Nie myślałam o tym przez kilka lat, dopóki nie zobaczyłam biżuterii Philipa Crangi, który w lewym miał dwa, a w prawym uchu jeden kolczyk. Gdy zaczęłam wnikliwie patrzeć się na uszy mężczyzn, a nie na ich tyłki, zobaczyłam, że coraz więcej panów ma kolczyki. Marc Jacobs prawie zawsze nosi diamenty w prawym, i jeden w lewym uchu. Projektanci Rag & Bone na swoim pokazie przedstawiającym kolekcję wiosna / lato 2010 postanowili przekuć uszy wszystkim modelom. Jak można się domyślić nie było dużych sprzeciwów. Kolczyki dla mężczyzn to oczywiście nic nowego. Od lat 80-tych panowie będący w kulturze hip-hop, emo czy punka mają je. Jednak w tym roku są zupełnie w innym wydaniu, przeznaczone są bardziej dla fashionvictim niż dla metalowców. Kolczyki w lewym uchu są również symbolem homoseksualizmu. Jednak teraz nosimy kolczyki w obydwóch uszach, które są bardziej „fashion i push” niż hardcore. W sklepach możemy znaleźć około 50 rodzajów kolczyków przeznaczonych dla mężczyzn. Mają one przeróżne wzory. W ofercie znajdziemy zarówno w postaci Wieży Eiffel, jak i różowe, neonowe gwiazdki. Jak widać kobiece elementy w męskiej garderobie przyjęły się znakomicie.

Jak wam się podobają najnowsze trendy? Co sądzicie o kolczykach dla mężczyzn? Moda czy obciach?