W środę, 16 czerwca 2010 roku w popularnym centrum handlowym WestEnd Mall w Budapeszcie została otwarta pierwsza kawiarnia Starbucks na Węgrzech. Otwarcia dokona firma AmRest Kavezo KFT, joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc., spółkę zależną, której wyłącznym udziałowcem jest Starbucks Coffee Company (NASDAQ: SBUX), oraz AmRest Sp. z o.o., spółkę zależną, której wyłącznym udziałowcem jest AmRest Holdings SE (AmRest, WSE: EAT).

„Mamy ogromny szacunek dla wieloletniej, przebogatej kultury picia kawy na Węgrzech. Jest nam niezmiernie miło, że możemy stać się jej częścią” – powiedział Vladan Armus, Brand President Starbucks na region Europy Środkowo-Wschodniej. „W ciągu ostatnich kilku lat kawiarnie na Węgrzech stały się ponownie popularne, cieszymy się więc, że będziemy mogli oferować naszym gościom wysokiej jakości kawy oraz niepowtarzalną atmosferę i wyjątkowe wrażenia, które określamy jako Starbucks Experience” – dodał Armus.

„Zlokalizowane w samym sercu Budapesztu centrum handlowe WestEnd Mall to tętniące życiem miejsce
w którym mieszkańcy miasta chętnie robią zakupy i spotykają się z przyjaciółmi” – powiedział Vladan Armus. „To idealne miejsce dla naszej kawiarni, w której nasi goście będą mogli znaleźć swoje «trzecie miejsce» pomiędzy domem, a pracą czy uczelnią. Miejsce, które zapewnia możliwość spotkania się z przyjaciółmi czy rodziną oraz chwilę wytchnienia i relaksu przy kubku doskonałej kawy” – dodał Armus.

Starbucks współpracuje z firmą AmRest od 2008 roku otwierając kawiarnie w Czechach i w Polsce. Obecnie, po otwarciu pierwszej kawiarni w Budapeszcie, na wszystkich trzech rynkach Europy Środkowo-Wschodniej funkcjonuje łącznie 16 kawiarni Starbucks.

„Niezmiernie cieszymy się z otwarcia naszej pierwszej kawiarni Starbucks na Węgrzech. Nie możemy się już doczekać momentu, kiedy, tak jak na całym świecie, staniemy się częścią lokalnej społeczności, dobrym sąsiadem i miejscem, które łączy naszych partnerów (tak właśnie w Starbucks nazywamy naszych pracowników) i gości” – powiedział Buck Hendrix, prezes Starbucks na region Europy, Bliskiego Wschodu 
i Afryki. „Wejście na rynek węgierski we współpracy z naszym zaufanym partnerem, firmą AmRest, stanowi kolejny etap w poszerzaniu naszej obecności w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, które charakteryzują się wieloletnią tradycją picia kawy” – dodał Hendrix.

Kawiarnia Starbucks w Budapeszcie będzie oferować swoim klientom szeroki wybór gorących i zimnych napojów kawowych na bazie espresso przygotowywanego wyłącznie z ziaren opatrzonych certyfikatem Fairtrade, kaw parzonych oraz herbat Tazo. Nasi goście będą mogli również wybierać spośród 16 rodzajów najlepszych na świecie 100% kaw ziarnistych arabica pochodzących z Ameryki Południowej, Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku – takich, jak np. Guatemala, Ethiopia Sidamo, Sumatra czy Italian Roast.

Menu Starbucks obejmuje tradycyjne wypieki takie, jak ciastka, muffiny, donuty, kanapki oraz sałatki. W nowo otwartej kawiarni na Węgrzech nasi goście znajdą lokalne specjały takie, jak Reform Triangle Sandwiches (kanapki w kształcie trójkątów), Sausage Sandwiches (kanapki z kiełbasą) i Pick Salami Sandwiches (kanapki
z węgierskim salami pick). Szczególną atrakcję będą stanowiły Cheese Pogácsa (serowe bułeczki Pogácsa) oraz Almond Nougat Cake (ciasto migdałowo-nugatowe) wypiekane przez wysoko cenioną lokalną piekarnię, Gerbeaud Confectionery.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Starbucks tak dynamiczne rozwija się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W ostatnim czasie otworzyliśmy dwie kolejne kawiarnie w Polsce – w Poznaniu oraz w Warszawie. Teraz możemy zaoferować Starbucks Experience naszym gościom na Węgrzech. Mamy nadzieję, że marka Starbucks spotka się tu z równie gorącym przyjęciem, jak miało to miejsce w Czechach i w Polsce” – powiedział Vladan Armus