25 maja w Warszawie przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II oraz Alei Solidarności została otwarta trzecia kawiarnia Starbucks w Warszawie. Otwarcia dokonała firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o.1. To już piąta lokalizacja sieci Starbucks w Polsce.

Kawiarnia zlokalizowana w centrum miasta, przy skrzyżowaniu dwóch głównych arterii Warszawy, jest przygotowana na przyjęcie dużej liczby gości. Lokal ma powierzchnię 260 m2 i oferuje 36 miejsc siedzących. Duża cześć z nich to przytulne fotele, w których klienci kawiarni spędzą z całą pewnością niejedną godzinę delektując się znakomitą kawą Starbucks. Kawiarnia jest utrzymana w eleganckim stylu, który podkreślają łagodne, stonowane kolory. Bardzo charakterystycznym elementem jest bar w kolorze niebieskim, urządzony na wzór pierwszej kawiarni Starbucks, która powstała w 1971 roku przy Pike Place Market w Seattle w Stanach Zjednoczonych.

„Ogromnie cieszymy się otwierając kolejną, trzecią już kawiarnię w Warszawie. Od początku naszej obecności w stolicy, byliśmy przyjmowani przez jej mieszkańców bardzo ciepło. Kawa Starbucks zyskała prawdziwych fanów wśród warszawiaków, którzy codziennie odwiedzają nasze kawiarnie doceniając ich niepowtarzalną atmosferę i przepyszną kawę, którą oferujemy. Kawiarnia Galaxy, przy skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Alei Solidarności będzie kolejnym miejscem, w którym nasi goście będą mogli poznać, czym jest Starbucks Experience.” – powiedziała Agnieszka Kozłowska, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

Kawiarnia Galaxy będzie czynna w godzinach 7:00 – 21:00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 9:00 – 21:00 w soboty i niedziele. Lokal zapewnia swoim gościom bezpłatny dostęp do Internetu (Wi-Fi).

 

Kawiarnia Galaxy, jak wszystkie inne kawiarnie Starbucks, zaoferuje swoim klientom wspaniałe bogactwo kaw 100% arabica pochodzących z trzech głównych regionów upraw: Ameryki Łacińskiej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki, a także napojów kawowych przygotowywanych na bazie espresso z certyfikatem Fairtrade, takich jak Caffe Latte, Caffe Mocha czy Cappuccino. W nadchodzących ciepłych miesiącach warto też skorzystać

z bogatej oferty napojów chłodzonych takich jak Frappuccino™. W tym roku Starbucks wprowadza nowy smak tego popularnego napoju serwowanego ze zmiksowanym lodem – Espresso&Carem Frappuccino™, charakteryzującego się wyrazistym kawowym smakiem.

 

Oprócz przepysznych kaw, goście Starbucks mają szeroki wybór dań i przekąsek dostosowanych do potrzeb klientów w różnych porach dnia. W menu śniadaniowym, lunchowym i deserowym znajdą się dania na ciepło

i na zimno, a także zestawy złożone z kawy i kuszącej przekąski.

 

 

Informacje o kawiarniach Starbucks w Polsce i rejonie Europy Środkowo-Wschodniej

 

Kawiarnia Galaxy zlokalizowana w Warszawie przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II oraz Al. Solidarności jest piątą lokalizacją Starbucks w Polsce. Firma zarządza jeszcze dwiema kawiarniami w Warszawie, jedną we Wrocławiu i jedną w Poznaniu, otwartą w kwietniu br. Pierwsza lokalizacja na ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta 8 kwietnia 2009 r. Otwarcie drugiej kawiarni miało miejsce tydzień później we Wrocławiu, na Placu Grunwaldzkim. Kawiarnię, o nazwie Starbucks Gruba Kaśka, otwarto w Warszawie, w pobliżu Placu Bankowego w październiku 2009 roku.

Kawiarnie Starbucks oferują szeroki wybór popularnych napojów kawowych na bazie espresso, takich jak Caffe Latte, Caffe Macchiato czy tradycyjne espresso. Dostępne są także napoje miksowane z lodem Starbucks Frappuccino™ w rozmiarach tall, grande oraz venti. Oprócz świeżo parzonej kawy, klienci Starbucks mogą wybierać spośród ponad 15 rodzajów najwyższej jakości 100-procentowych kaw ziarnistych arabica pochodzących z Ameryki Południowej, Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku. W europejskich kawiarniach Starbucks wszystkie napoje na bazie espresso przygotowywane są z ziaren z certyfikatem Fairtrade.

Menu Starbucks obejmuje również zimne napoje, szereg wypieków i ciastek a także przekąsek przygotowanych specjalnie na śniadanie czy lunch. Są wśród nich kanapki, wrapy, quiche, sałatki, bajgle oraz inne smakołyki, które swój niepowtarzalny smak zawdzięczają różnorodności i bogactwu składników. Wszystkie potrawy doskonale smakują w połączeniu z każdym z oferowanych przez Starbucks napojów kawowych oraz kaw specjalnych.

Starbucks pragnie także zapewnić swoim partnerom (tak właśnie w Starbucks nazywani są pracownicy) oraz klientom miejsce dające im poczucie przynależności. Dla gości kawiarni jest to przystań, gdzie można oderwać się od codziennych zajęć oraz spotkać z przyjaciółmi, aby wspólnie wypić kubek pysznej kawy. Dla partnerów miejsce, gdzie mogą dzielić się z klientami swoją pasją do kawy i życia sprawiając, że goście będą chętnie wracali do kawiarni Starbucks. We wszystkich kawiarniach w Polsce partnerzy organizują degustacje kaw oraz seminaria kawowe, spotkania tematyczne oraz różnorodne wydarzenia angażujące społeczności lokalne.

 

AmRest, który otworzył pierwszą kawiarnię Starbucks w Czechach w roku 2008, obecnie zarządza dziesięcioma lokalami na tamtym rynku. Firma stworzyła także joint venture ze Starbucks na rynku węgierskim, gdzie jeszcze w tym roku nastąpi otwarcie pierwszej kawiarni Starbucks. W 29 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki znajduje się ponad 1 600 kawiarni Starbucks