New Order

Tym razem ogłoszono tylko dwie gwiazdy, które wystąpią w tym roku na Festiwalu w Gdyni. Pierwszą z nich jest brytyjski zespół muzyczny New Order, który po kilkuletniej przerwie w działalności powrócił w 2001 roku ze świetnym albumem „Get Ready”.

Po wydaniu „Waiting For The Sirens Call, jak na razie ostatniej studyjnej pozycji w dyskografii New order, zespół opuścił Peter Hook. Kolejna reaktywacja miała miejsce pod koniec zeszłego roku. W nowym składzie New Order zagrali serię wyprzedanych koncertów a latem ruszają na europejskie festiwale, w tym odwiedzą nasz Heineken.

New Order- brytyjski zespół

 

Drugim z ogłoszony artystów jest Jamie Woon, czyli jeden z głównych przedstawicieli post-dubstepu. Wokalista został finalistą BBC Sound Of 2011, w całości skomponował materiał na debiutancki album „Mirrorwriting” poruszając się w różnych stylistykach.

Dla tych co jeszcze go nie znają, możemy podpowiedzieć, że artysta doskonale czuje się zarówno razem z kilkuosobowym zespołem jak i występując samotnie z gitarą. Jedno jest pewne tak czy inaczej ze sceny zrobi na pewno niesamowite show!

Jamie Woon

 

 

Autor: Joanna Zawadzka