Chociaż wiele osób twierdzi, że kryzys jeszcze nie minął to jednak włoski producent samochodów Lamborghini na pewno go nie odczuwa. 
Właśnie ukazała się Specjalna Edycja Gallardo sygnowana imieniem Valentino Balboni która trafiła do sprzedaży. Człowiek ten jest kierowcą testowym włoskiego producenta od niemal 40 lat.

W celu oddania hołdu kierowcy, producent wypuścił na rynek Lamborghini Gallardo LP 550-2 Valentino Balboni Specjal Edition.
Sportowy charakter maszyny podkreśla biały pas biegnący przez sylwetkę auta. Nowy przedni i tylny zderzak oraz zmodyfikowany tylny dyfuzor. Specjalna edycja Gallardo dostępna jest w ośmiu kolorach nadwozia.
Co we wnętrzu? Nowe Lambo może się pochwalić czarną, skórzaną tapicerką, z którą kontrastują białe elementy wykończenia na pulpicie oraz białe pasy na fotelach. W standardowym wyposażeniu auta znalazł się system nawigacji GPS z Bluetooth. Jako wyposażenie dodatkowe dostępne są ceramiczne hamulce oraz przekładnia ,,e-gear"

W ramach specjalnej limitowanej serii zostało zbudowanych jedynie 250 egzemplarzy auta. 
Sercem ,,rozwścieczonego byka" będzie 5,2-litrowy motor w układzie V10 produkujący 550 KM. Ważące 1.380 kilogramów LP550-2 przyspiesza do setki w 3,9 sekundy a jego maksymalna prędkość to 320 km/h. Przeniesieniem napędu na tylną oś zajmuje się 6-biegowa manualna przekładnia. 
Lamborgini w limitowanej edycji to nie tylko maszyna o mocnym silniku, ale przede wszystkim bardzo ciekawy i designerski samochód sportowy, który zwróci uwagę nie jednej osoby. A Wam jak podoba się Lambo w limitowanej edycji? Przypadło Wam do gustu?