Mariusz Przybylski, jeden z najlepszych polskich projektantów, pokazał swoją najnowszą kolekcję pt. „DIGITAL” (sezon Jesień-Zima 2012/13) w Berlinie.

mariusz przybylski na fashion week w berlinie

Mariusz Przybylski, po sukcesie poprzedniej kolekcji („ULTRA”), już po raz drugi  zaprezentował swoje projekty w ramach oficjalnego kalendarza zakończonego właśnie Mercedes-Benz Fashion Week Berlin - największej niemieckiej imprezy modowej.

Kolekcja „DIGITAL” została pokazana berlińskiej publiczności 18 stycznia 2012 roku we wnętrzach słynnego, luksusowego hotelu Adlon Kempinski. Wśród kilkuset osób przybyłych na prezentację (dziennikarzy, fotoreporterów, blogerów i stylistów) znaleźli się goście specjalni: ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec - dr Marek Prawda wraz z żoną oraz Tomasz Dąbrowski - dyrektor Instytutu Polskiego w  Berlinie.

Motywem przewodnim kolekcji „DIGITAL” jest połączenie futurystycznych elementów ze stylem grunge. Cybernetyczne detale splatają się z rock'n'rollowym charakterem kolekcji, tworząc dzięki temu bardzo nowatorską i współczesną całość. To opowieść o człowieku przyszłości z charakterystycznymi dla projektanta rzeźbiarskimi formami, harmonią geometrycznych cięć i połączeniem klasyki z awangardą. Kolekcja DIGITAL, dedykowana zarówno kobietom, jak i mężczyznom, opiera się na ręcznych wykończeniach i misternej dbałości o detal. Główne tkaniny to najwyższej jakości wełny, kaszmiry, skóry i jedwabie. Kolekcja emanuje wyrafinowaną estetyką i ultranowoczesnym szykiem.

Podobnie jak przy poprzednim berlińskim pokazie, partnerem wydarzenia była marka Toshiba, z którą projektant współpracuje już od kilku lat. Cyfrowym dodatkiem do kolekcji był tym razem premierowy ultrabook Toshiba Portégé Z830. W najbliższym czasie Mariusz Przybylski zaprojektuje unikalne etui dedykowane dla tego modelu.

Oficjalnym międzynarodowym przewoźnikiem projektanta jest firma DPD Polska.

mariusz przybylski na fashion week w berlinie

mariusz przybylski na fashion week w berlinie

mariusz przybylski na fashion week w berlinie