Wiele kobiet myśli, że czarny wyszczupla. Jednak nie ma nic bardziej mylącego. Ponieważ na tłocznej ulicy, wśród kolorowych ubrań to właśnie czarny najbardziej przykuwa oko. Gwiazdy o tym się już przekonały, dlatego tej jesieni postawiły na ekstra mocne, kolorowe płaszcze.
W palecie na nowy sezon jest cała gama odcieni jarzeniowych. Jednak nie są one tylko dodatkiem do bardziej stonowanej całości, bowiem projektanci postanowili wykorzystać neonowe kolory jak podstawową barwę w swoich kolekcjach.
W tym roku projektanci zareagowali na kryzys wypuszczając nadzwyczaj kolorowe stroje. Marc Jacobs najchętniej używał w tym sezonie kolorów, które na pozór w ogóle nie kojarzą się z jesienią czy zimą. Projektant lansuje płaszcze w barwach: soczystej zieleni, jaskrawej żółci, ostrego fioletu czy wręcz rażącego w oczy różu.
Donatella Versace turkusowe i różowe trencze, natomiast Louis Vuitton oraz Prada postawili na czerwień, którą chętnie wybrała Katie Holmes do swojego nowego płaszczyka.
Eva Longoria również wybrała mocno czerwony płaszcz, który idealne pasuje do jej cery. Jasnowłosa Lady Gaga najchętniej pokazuje się w żółtej pelerynce, prosto z fabryki najmodniejszych kolorów.
Efekt jest piorunujący. Takie kolory już wykonują całą pracę, dlatego zakładamy do nich klasyczne fasony ubrań, aby nic się nie gryzło.
Jak Wam się podobają kolorowe płaszcze? Nie sądzicie, że to radośniejsza alternatywa na smutną i szarą jesień w Polsce?