Latem królują żywe kolory – zarówno w stroju, jak i w makijażu. Dlaczego by więc nie urozmaicić swojego wyglądu…kolorowymi soczewkami? Dzięki nim można wzmocnić naturalny kolor oka lub całkowicie go zmienić.

Wybór kolorów i modeli na rynku obecnie jest ogromny. - Największą popularnością cieszą się soczewki w tradycyjnych kolorach - zielonym, niebieskim, czy brązowym, ale coraz więcej naszych klientek decyduje się na kolory niestandardowe - czerwone, czarne, białe, a także z kolorowymi nadrukami, dzięki którym można wyróżnić się z tłumu - mówi Tomasz Ronatowicz, właściciel sklepu www.barwyoczu.pl.

Kolorowe soczewki noszą zarówno osoby z wadą wzroku, w zastępstwie standardowych soczewek korekcyjnych, jak i panie, które chcą wyłącznie ozdobić oko, ponieważ dostępne są również modele z zerową wartością dioptrii.

Niektóre kolorowe soczewki spełniają także dodatkowe funkcje – mogą na przykład wizualnie powiększać oczy, dzięki dodatkowym zewnętrznym obwódkom, zmieniać kształt źrenicy, np. na koci lub ozdobić ją oryginalnym wzorkiem.

Dzięki najnowszym technologiom, kolorowe soczewki są całkowicie bezpieczne dla oczu, chronią rogówkę przed uszkodzeniem i zapewniają komfort noszenia, dzięki dobrej przepuszczalności tlenu. Wśród renomowanych producentów są m.in. takie firmy, jak Ciba Vision, Innova Vision czy Maxvue Vision. Duży wybór soczewek tych firm znaleźć można w internetowym sklepie www.barwyoczu.pl, specjalizującym się w sprzedaży kolorowych szkieł kontaktowych. 
Jeśli zdecydujemy się na noszenie kolorowych soczewek kontaktowych, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. - O kolorowe soczewki trzeba dbać tak, jak o tradycyjne szkła kontaktowe. Niezbędna jest codzienna pielęgnacja, by uniknąć bakterii i zabrudzeń. Służą do tego specjalne płyny, w których przechowuje się soczewki. Po umieszczeniu soczewek w pojemniczku z płynem pielęgnacyjnym soczewki same się oczyszczają z osadów białkowych – dodaje Tomasz Ronatowicz