Kolorowe oczy - Valentino wiosna / lato 2010Oglądając pokazy mody czasami człowiek nie dowierza temu co widzi. Albo popada w pełen zachwyt, lub zastanawia się czy to ma jakiś sens. Oczywiście pewien procent ubrań czy trendów nie odnajdują logicznego wytłumaczenia o racje bytu. Jednak są i rozpowszechniają się w błyskawicznym tempie na całym świecie.
W zeszłym roku na pokazie Diesel mogliśmy podziwiać Kasię Struss oraz Natashę Poly, które miały wymalowane brwi na różne kolory. Były nie tylko srebrne, ale również różowe, fioletowe czy niebieskie.
Za ten nowy trend, które później się okazało, że się nie przyjął, był odpowiedzialny stylista Val Garland z firmy MAC. Artysta tak mówił o swoim dziele “Ten trend jest bardzo młody. Chodzi o brwi. To ukłon dla Alice Coopera, który stanowił dla mnie wielką inspirację na sezon wiosna 2009. Chodzi o to, aby brwi były różowe, niebieskie, generalnie kolorowe.”
Nawet piosenkarka Kylie Minogue, postanowiła również zafarbować swoje brwi do jednej z sesji zdjęciowych.
Po klęsce “kolorowych brwi” przyszedł czas na “kolorowe paski”. Dom mody Valentino, który uchodził za jeden z poważniejszych dyktatorów mody, zaproponował barwne pasy, które przechodziły przez oczy i brwi.
Projektanci z domu mody Valentino widocznie postanowili zaryzykować i sprawić by sezon wiosna / lato 2010 był jeszcze bardziej kolorowy.

Jak Wam się podoba taki makijaż?