Co roku Pantone ogłasza, jaki kolor będzie najmodniejszy w przyszłym sezonie. Rok 2015 upłynął pod znakiem koloru marsala, burgundowym, połączeniem bordowego i brązu. Ta elegancka, ale niełatwa do okiełznania barwa czerwonego wina pojawiała się najczęściej w kolekcjach, makijażu i stylizacjach.

Tym razem także nie obyło się bez zaskoczeń. Po raz pierwszy wybrano aż dwa kolory, które mają stać się hitem 2016. Nadchodzący rok ma być pastelowy, utrzymany w  kolorze różu i błękitu. Oficjalne nazwy barw to subtelny „Rose Quartz" (różowy kwarc) i spokojny „Serenity” (ang.: spokój). Pojawiły się one już w raporcie Pantone, opublikowanym kilka miesięcy temu.

Rose Quartz „dodaje łagodnych tonów, przynosi poczucie spokoju”, natomiast Serenity to kolor „sklepienia nieba, dający uczucie wytchnienia w burzliwych czasach”. Być może wybrane kolory mają być impulsem do wprowadzenie większej dawki spokoju w modzie, opanowanej przez feerię silnych, intensywnych barw. Jak powiedział przedstawiciel Pantone, nowe barwy mają zapewnić harmonię i poczucie bezpieczeństwa.

Zobaczymy, czy i tym razem światowy autorytet w dziedzinie koloru wyznaczy nowe trendy w świecie mody?