Podwójny wyświetlacz oraz innowacyjne funkcje łączności w nowych aparatach Samsung 
Samsung, światowy lider w dziedzinie elektroniki użytkowej, zaprezentował dziś nową serię cyfrowych aparatów kompaktowych, w której skład wchodzą ST550, ST500 i ST1000. Nowe modele stanowią kolejny krok w ewolucji kompaktowych aparatów cyfrowych i oferują konsumentom nowatorskie możliwości w zakresie fotografii amatorskiej, wyróżniając się innowacyjnymi rozwiązaniami, przełomową technologią, łatwością obsługi i zaskakującym wzornictwem.

Modele ST550 oraz ST500 pozwalają czerpać jeszcze więcej radości ze zdjęć i sprawiają, że fotograf w każdej chwili może stać się własnym modelem – jest to możliwe dzięki zastosowaniu systemu dwóch wyświetlaczy LCD z tyłu i… z przodu obudowy. Natomiast model ST1000 wychodzi naprzeciw najnowszym trendom oferując użytkownikom możliwość połączenia z siecią i korzystania z rozwiązań takich jak geotagowanie, Bluetooth 2.0, DLNA oraz Wi-Fi*, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko, wygodnie i bezpośrednio podzielić się swoimi zdjęciami z gronem znajomych z serwisów społecznościowych.

„Produkty, które wprowadzamy dziś na rynek wyznaczają nowe standardy i stanowią ważny krok naprzód dla firmy Samsung jako wiodącego i innowacyjnego producenta aparatów cyfrowych” – powiedział Sang Jin Park, CEO w Samsung Digital Imaging Co. Ltd. „Pragniemy odgrywać kluczową rolę w ewolucji branży dostarczając klientom produkty najwyższej jakości – „inteligentne” a zarazem łatwe w użyciu aparaty cyfrowe. Skupiliśmy się na potrzebach i życzeniach konsumentów, zwłaszcza w zakresie korzystania z serwisów społecznościowych, dlatego sądzę, że nasze najnowsze produkty wręcz przewyższą oczekiwania dzisiejszych amatorów fotografii, gwarantując świetną zabawę i niezapomniane wrażenia” – dodaje Sang Jin Park. 

SAMSUNG ST550 I ST500 – MISTRZOWIE AUTOPORTRETU 

Autoportret bez wad
Aparaty wyposażone w dwa wyświetlacze – z przodu i z tyłu obudowy – to prawdziwa rewolucja i niezwykłe udogodnienie przy wykonywaniu coraz popularniejszych dzisiaj autoportretów. Modele ST550 i ST500 wychodzą naprzeciw wszystkim, którzy chętnie udzielają się on-line i korzystają z portali społecznościowych, gdzie zamieszczają aktualne awatary i zdjęcia profilowe. Wbudowany z przodu obudowy 1,5-calowy ekran LCD daje pewność, że zdjęcia będą doskonale wykadrowane nawet, gdy fotograf sam jest jednocześnie swoim modelem. Dodatkowy ekran LCD jest także pomocny, gdy fotografujemy dzieci – aby przyciągnąć ich uwagę i utrzymać w spokoju przed obiektywem przedni ekran LCD daje możliwość wyświetlania kolorowych animacji. Można na nim wyświetlać również inne przydatne informacje o głównych funkcjach aparatu, a także licznik czasu podczas korzystania z samowyzwalacza.

Aparat czuły na gesty
Dodatkowych wrażeń i wygody użytkowania dostarcza innowacyjny Interfejs Użytkownika, Smart Gesture UI z wbudowanym czujnikiem grawitacyjnym. Dzięki niemu wystarczy stuknąć w przedni wyświetlacz, aby go włączyć i uśmiechnąć się, aby wyzwolić migawkę – sztuka autoportretu jeszcze nigdy nie była tak prosta i intuicyjna. Nowy interfejs ułatwia także przeglądanie i zarządzanie zdjęciami oraz trybami aparatu – wystarczy przechylenie urządzenia lub określony gest ręką, aby przejść do następnego zdjęcia czy trybu, posegregować lub usunąć pliki. 

Kompaktowa osobowość
Nowością jest także funkcja Inteligentnego Rozpoznawania Twarzy (Smart Face Recognition), która pozwala zapamiętać do 20 twarzy, aby następnie w trakcie wykonywania zdjęć aparat automatycznie ustawiał na nich optymalną ostrość i ekspozycję. Wykonane zdjęcia można później sortować i przeglądać według zapamiętanych znajomych. Nowe aparaty posiadają także szereg innych przydatnych trybów i funkcji znanych z wcześniejszych modeli, w tym technologię Smart Auto, która pozwala w pełni beztrosko bawić się fotografią, podczas gdy urządzenie samodzielnie dokona analizy warunków i scenerii, aby automatycznie dobrać najodpowiedniejszy z 16 trybów fotografii.  

Wyświetlacz najwyższej rozdzielczości
W obu modelach zastosowano matrycę CCD o rozdzielczości 12,2 miliona pikseli oraz pozwalający na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć szerokokątny obiektyw Schneider-Kreuznach 27 mm z optycznym zoomem 4,6x. Oprócz dodatkowego przedniego wyświetlacza, aparaty posiadają także duży i wyraźny, dotykowy wyświetlacz tylny. W przypadku modelu ST500 jest to ekran o wymiarach 3” i rozdzielczości 230 tys. pikseli, natomiast model ST550 oferuje ekran 3,5” o największej dostępnej na rynku rozdzielczości 1152 tys. pikseli, czyli prawie cztery razy wyższej niż w przypadku tradycyjnych aparatów! 

Filmy w jakości HD
Aparaty Samsung ST550 oraz ST500 pozwalają cieszyć się nie tylko fotografią, ale także nagrywaniem plików video w rozdzielczości HD 720p z prędkością 30 klatek na sekundę i wykorzystaniem kompresji H.264, która pozwala zapisać dwukrotnie więcej materiału niż w przypadku formatu MPEG4, czy nawet czterokrotnie więcej niż w przypadku formatu MJPEG. Dzięki możliwości połączenia poprzez złącze HDMI można cieszyć się nagraniami najwyższej jakości na ekranie telewizora lub monitora HD. 


SAMSUNG ST1000 – APARAT ON-LINE

Zdjęcia i komunikacja bez granic 
Samsung ST1000 to wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy lubią podróżować, ale nie chcą tracić kontaktu z najbliższymi i pragną dzielić z nimi najpiękniejsze chwile. Rozbudowane funkcje łączności bezprzewodowej i innowacyjne zastosowanie nowych technologii w aparacie wreszcie na to pozwala! Dzielenie się zdjęciami z nowym aparatem Samsung ST1000 jest wyjątkowo łatwe. Technologia Bluetooth 2.0 pozwala przesyłać zdjęcia z aparatu do innych urządzeń – bezpośrednio i bez kabli! Natomiast łączność Wi-Fi umożliwia przesyłanie zdjęć znajomym nawet tuż po ich wykonaniu. Dzięki temu użytkownicy mogą bezprzewodowo połączyć się z Internetem i od razu umieszczać najaktualniejsze zdjęcia na popularnych portalach społeczościowych, takich jak: Facebook®, Picasa™, YouTube®, Flickr™ czy Google™ Maps. Ponadto aparat można podłączyć do bezprzewodowej sieci DLNA, co pozwoli na jego bezprzewodową komunikację z innymi kompatybilnymi domowymi urządzeniami i podziwianie zdjęć na telewizorze w jakości HD.

Skąd jest to zdjęcie?
Najnowszy aparat w portfolio Samsunga korzysta z technologii GPS i został wyposażony w funkcję geotagowania, dzięki której do każdego zdjęcia automatycznie przypisywane są dane o miejscu wykonania zdjęcia wraz z nazwą miasta. To znacznie ułatwia późniejsze sortowanie i przeglądanie zdjęć, a także dostarcza dodatkowych informacji znajomym i bliskim, którym będziemy chcieli pochwalić się fotografiami. 

Ostrość zawsze ostra
Spośród innowacyjnych funkcji ST1000, warto zwrócić uwagę na nowatorski system Smart Touch Auto Focus. To rozwiązanie umożliwiające fotografującemu pełną kontrolę dostrajania ostrości i dokładne wskazanie obszaru, który ma być wyostrzony poprzez dotknięcie go palcem na ekranie LCD. Korzystając z tej funkcji, wystarczy przytrzymać palec trochę dłużej na wyświetlaczu, aby po ustawieniu ostrości wyzwolić migawkę! 

Niezwykle intuicyjna obsługa
Nowy Samsung ST1000 jest niezwykle łatwy i przyjazny w obsłudze. Jest to możliwe dzięki znanym już z wcześniejszych modeli „inteligentnym” rozwiązaniom – Smart Auto i Smart Album oraz funkcjom wykrywania uśmiechu czy mrugnięcia. Dodatkowo Samsung ST100 oferuje także innowacyjną technologię Smart Gesture UI z wbudowanym czujnikiem grawitacji, która pozwala na sprawny dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji za pomocą dotknięcia lub odpowiedniego ruchu ręką. W praktyce oznacza to, że użytkownik może przeglądać zdjęcia delikatnie przechylając ST1000 na boki, w łatwy sposób usuwać zdjęcia lub dowolnie segregować je do wybranych folderów. Innowacyjne funkcje uzupełnia możliwość obracania zdjęć za pomocą zakreślania palcem litery „O” na ekranie LCD oraz przechodzenie do widoku następnego zdjęcia przeciągając je po prostu z wybranego folderu na ekran.  

Nie tylko zdjęcia
Samsung ST1000 jest wyposażony w matrycę CCD o rozdzielczości 12,2 miliona pikseli oraz wysokiej jakości obiektyw Schneider-Kreuznach z 5x zoomem optycznym. Podobnie jak w przypadku modelu ST550, zdjęcia wyświetlane są na ekranie o największej dostępnej na rynku rozdzielczości 1152 tys. pikseli. Aparat pozwala także rejestrować pliki video w rozdzielczości HD 720p z prędkością 30 klatek na sekundę przy wykorzystaniu kompresji H.264