Magazyn „Vogue” prezentuje sesję zdjęciową, na której top modelka Doutzen Kroes jest pozbawiona nogi. Wydarzenie jest komentowane jako kompromitacja legendarnego magazynu modowego.

Czasopismo zapewnia, że wprowadzi zmiany dotyczące sposobu prezentowania modelek w sesjach zdjęciowych. Mieliśmy częściej podziwiać Panie o pełnych kształtach i modelki, przypominające kobiety, a nie młodych chłopców czy hermafrodytów. Zbyt częsta i nienaturalna ingerencja programu Photoshop miała przejść do lamusa. Vogue miał promować naturalne piękno i pierwotną kobiecość.

Mimo zapewnień „Vogue” 22-letnia holenderska modelka w sesji zdjęciowej dla chińskiej edycji magazynu została pozbawiona nogi.

Modelka skomentowała wydarzenie w następujący sposób:

„Właśnie to zobaczyłam – powiedziała pytana o całą sprawę przez „New York POST” modelka – Może to dwie nogi razem? Może taka specjalna poza? Szczerze, pierwsze co pomyślałam: O mój Boże! Ja zawsze uważałam, że retusz z pomocą Photoshopa jest w porządku, aż… zobaczyłam coś takiego. Nikt przecież nie chce tracić jednej ze swoich kończyn, powiedziała gazecie doświadczona modelka”.

Photoshop to pożyteczne narzędzie, ale nie modyfikujmy nim na litość boską rzeczywistości. Trendu.pl włącza się w trend lansowania naturalnego piękna.

Autor: Beata Adamus