Komputer ma przede wszystkim sprawnie i szybko działać – takie jest jego główne przeznaczenie. Niektórzy jednak tak kochają komputery, że chcą, by wyglądały one wyjątkowo. W tym celu upiększają je, pakują je w wymyślne obudowy świecące wszystkimi możliwymi kolorami. Taki komputer zazwyczaj jest też bardzo szybki…

Sprzęt produkowany przez Alienware jest przeznaczony właśnie dla ludzi o takich upodobaniach. Zarówno laptopy jak i komputery stacjonarne wyróżniają się niebagatelnym designem. Oprócz tego są złożone z podzespołów gwarantujących bardzo dobrą wydajność. Głównymi odbiorcami będą gracze, gdyż często montuje się tam dwie karty graficzne. Oczywiście takie komputery mają swoją cenę.

Mówi się o tym, że hobby kosztuje. Tak jak maniacy samochodów czasami upiększają swoje auta, tak i maniacy komputerów myślą, co można dodać, by wyróżnić swojego „blaszaka”. W modzie są wielokolorowe podświetlenia w postaci diod LED. Diody umieszczone są także na łopatkach wentylatorów. Do tego bardzo wymyślne obudowy, przywodzące na myśl serię „Star Wars”. 
Czy tak wyobrażaliśmy sobie komputery przyszłości jeszcze z 10 lat temu? A jak Wam się podobają takie maszyny?