Dla tych, którzy być może jeszcze nie wiedzą Radiochead wystąpi w Polsce!25 sierpnia w poznańskim parku cytadela w ramach przedsięwzięcia „Poznań dla ziemi”. Thom Yorke i jego współtowarzysze ze sceny zawsze byli zaangażowani  w działalność ekologiczną stąd pewnie występ na imprezie, która promuje takie właśnie zachowania.
Ostatnim razem polscy fani mogli podziwiać zespól 15 lat wcześniej na sopockim molo. Niebyli oni jeszcze tak znani więc, zainteresowanie było mniejsze.
Dziś są jedną  najważniejszych grup alternatywnych ostatnich lat. Zespół jest niewątpliwie gwiazdą światowego formatu. Zapoczątkował nowe nurty w muzyce i zmieniał brzmienie    ukazując się jako niezależny od opinii krytyków i fanów. 
Mają na swoim koncie ponad 30 milionów sprzedanych płyt na całym świecie. Trzykrotnie zostali nagrodzeni Grammy, w tym za najlepszy album alternatywny.

Ostatnia płyta „In Rainbows” była wydarzeniem w muzycznym świadku nie tylko z powodu świetnej muzyki, ale  dlatego, że można było ją kupić w sieci samemu ustalając cenę. Tym samym album można było ściągnąć za darmo. Od dawna wiadome było, że Internet ma ogromny wpływ na rynek muzyczny, ale to dopiero angielscy rockmani, pokazali co rzeczywiście te zmiany mogą oznaczać.
Radiogłowi dają czadu na koncertach swojego czasu byli najlepsi w rankingu zespołów występujących na żywo. Najnowsze doniesienia mówią o tym, ze pracują nad nowym materiałem  i możliwe jest , że zaprezentują go na sierpniowym koncercie. Więc jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć ich na żywo lepiej zainteresować się już teraz, biletów nie starczy dla wszystkich