Będzie to jedyny przystanek fińskiej formacji w Polsce podczas trasy koncertowej promującej album "Black Roses". Osoby, które dotąd jeszcze nie zakupiły wejściówek mogą to uczynić za pośrednictwem sieci sprzedaży www.ticketpro.pl, www.ticketonline.pl, www.shortcut.pl oraz www.eventim.pl. Cena biletów to 99 zł (110 zł w dniu koncertu). 

Tournee BLACK ROSES TOUR 2009 związane jest z wydaniem siódmego krążka w dyskografii grupy, entuzjastycznie przyjętego albumu "Black Roses". Płyta została uznana przez krytyków za jeden z najlepszych w dorobku muzyków z Helsinek. Chwalono przede wszystkim udany flirt z elektronicznymi aranżacjami.

Informujemy także iż zapowiadany wcześniej występ artystki Kerli w roli supportu nie dojdzie do skutku w związku z odwołaniem przez piosenkarkę całej europejskiej trasy koncertowej. Zespół Rasmus w związku z brakiem supportu zagra zatem nieco dłuższy set, co powinno ucieszyć wszystkich fanów formacji. 

The Rasmus
21.02.2009 20:00
Stodoła / Warszawa

Zespół The Rasmus powstał w roku 1994 w jednym z liceów w Helsinkach. Debiut grupy „Peep” (1995) okazał się prawdziwą rewelacją fińskiej sceny muzycznej błyskawicznie zdobywając złoto za rekordową sprzedaż. Za „Playboys” (1997), drugi krążek, członkowie The Rasmus otrzymali Emmę, finśki odpowiednik nagrody Grammy. Kolejny album, „Hell Of A Tester” (1998) okazał się być kolejnym wielkim sukcesem bandu między innymi ze względu na utwór „Liquid” uznany za fiński singiel roku. Potwierdzeniem statusu fińskiej megagwiazdy były koncerty, podczas których The Rasmus supportowali Garbage, Rancid czy Red Hot Chili Peppers. Sukces „Liquid” powtórzył kolejny hit „F-F-F-Falling,” promujący album „Into” (2001), który w ojczyźnie muzyków pokrył się podwójną platyną i został także wydany w Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii. Kolejny krążek „Dead Letters” (2003) był już wyczekiwany przez fanów w całej Europie – singiel „In The Shadows” zwiastujący album okazał się być największym przebojem w karierze The Rasmus. Kolejnymi płytami w dyskografii The Rasmus są „Hide From The Sun” (2005) oraz najnowsze dzieło zespołu - „Black Roses” (2008), które będzie promowane wielką trasą koncertową BLACK ROSES TOUR 2009.