Trądzik i nadmierne wytwarzanie sebum to problem, który często wykracza poza okres dojrzewania. Wielu dorosłych mężczyzn nadal zmaga się z nieestetycznym błyszczeniem twarzy i pojawiającymi się niedoskonałościami. Jeśli kłopot nie zniknął wraz z przechodzącą burzą hormonalną, nie mamy co liczyć na to że pozbędziemy się go w ciągu kilku najbliższych lat. Co zatem zrobić, żeby poskromić mieszaną, tłustą lub trądzikową skórę?

Przede wszystkim warto szukać kosmetyków przeznaczonych dla skóry problemowej, nie w kosmetyczkach partnerek, ale w profesjonalnych sklepach oferujących produkty stworzone z myślą o potrzebach męskiej skóry. Dlaczego? Męska skóra poddawana silniejszemu wpływowi androgenów (hormonów nasilających łojotok) potrzebuje mocniejszych preparatów z większym stężeniem substancji aktywnych.Podstawą pielęgnacji skór problemowych jest dokładne oczyszczenie z codziennych zanieczyszczeń, złuszczonego naskórka i nadmiaru łoju. Doskonałym preparatem, o dodatkowym działaniu antybakteryjnym jest Skoncentrowany żel do mycia twarzy men-u. Warto wspomnieć, że kosmetyk jest niezwykle wydajny bo starcza na prawie 270 aplikacji. Kolejny krok to zastosowanie odpowiedniego kremu o właściwościach antytrądzikowych lub matujących, w zależności od konkretnych potrzeb naszej skóry. Tutaj do dyspozycji mamy: Matująco-nawilżający balsam do twarzy lub Matujący żel przeciw wypryskom. Raz w tygodniu warto postawić na kosmetyk  o silniejszym działaniu i zastosować Maseczkę matująco-oczyszczającą, zawierającą glinkę kaolinową, oczar wirginijski i tlenek cynku.Skuteczne kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej, tłustej i trądzikowej znajdziemy również w ofercie ekskluzywnej marki Kyoku. Intensywny krem matujący, Maska z błotem wulkanicznym i Serum zmniejszające pory, dzięki zawartości japońskiej lukrecji i róży Eijitsu znacznie ograniczą błyszczenie twarzy i zredukują liczbę pojawiających się niedoskonałości.

Wszystkie prezentowane w artykule kosmetyki dostępne są na www.menspace.pl. Zainteresowanych większym wyborem produktów przeznaczonych dla skór mieszanych, tłustych i trądzikowych zapraszamy TUTAJ.

Anna Wydra
mgr kosmetolog
ekspert drogerii internetowej menspace.pl

Zapraszamy na stronę: www.menspace.pl