Zasada numer jeden, nigdy nie zakładają na biznesowych spotkaniach tego samego stroju dwa dni z rzędu. Chyba, że jesteś gwiazdą to dwa razy na rok. Różnorodność to cechy rozpoznawcze celebritów oraz businessmenów w świecie. Jednak jak przyjrzymy się bliżej garderobie kilku najbardziej wpływowych ludzi świata zobaczymy, że bogata, olbrzymia garderoba jest przegadana.
Nie chodzi o to, że teraz możesz wyrzucić swoje karty lojalnościowe sklepów i zacząć chodzić w tej samej koszuli codziennie. Natomiast duża część projektantów mody, dizjanerów, aktorów czy wizjonerów wypracowała sobie swój styl i trzeba przyznać, że to działa.
Możesz pomyśleć, że nosząc ten sam strój codziennie może oznaczać, że nie jesteś osobą kreatywną. Jednak prawda jest taka, że jest na odwrót. Wielu mężczyzn, którzy 365 dni w roku pojawiają się w tym samym to ludzie świata mody, innowacyjny myśliciele oraz trendsetterzy zarówno w świecie technologii, designu jak i businessu. Jeżeli twój styl jest praktyczny jak Steva Ive, czy glmour jak u Karla Lagerfelda to prywatny uniform jest jak gdyby wizualnym podpisem. Na początku drogi do własnego „mundurka” musisz określić jaki jest, otwarty czy zamknięty, niezależny czy cierpliwy?
Zastanów się, w których rzeczach się dobrze czujesz. Twój styl może się składać tylko z białej koszuli i czarnego krawatu. I rzecz oczywista, ale najważniejsza, dopilnuj, że to co wybierzesz dobrze, na Tobie leży.
Oto kilka przykładów słynnych mundurków:
Niebieskie jeansy + t-shirt + grube oprawki = Kuba Wojewódzki
Niebieskie jeansy + czarny golf + adidasy New Balance = Steve Jobs
Biała koszula + marynarka + ulizane włosy = Tom Ford
Czarny krawat + skórzane rękawiczki + okulary przeciwsłoneczne = Karl Lagerfeld
Okulary + dopnięty kołnierz + lody = Warren Buffett
Niebieskie jeansy – koszula w kratę – postawiona fryzura = Robert Pattinson