Większość z nas prowadzi tryb życia, który ewidentnie charakteryzuje się brakiem aktywności fizycznej mającej przecież pozytywny wpływ na nasze samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Bywa, że o tym rozmawiamy ze znajomymi, rodziną. Obiecujemy sobie, że pod tym względem zajdą w naszym życiu zmiany, ale kończy się często tylko na planach, obietnicach, czyż nie?  Brak nam czasu, motywacji, samozaparcia, czy klubu fitness bądź siłowni położonej naprawdę blisko domu.

Zdobycze technologii, a konkretnie konsole do gier – idą nam z pomocą! Macie PlayStation 3, Xboxa 360 albo Nintendo Wii i zastanawiacie się jak można ów sprzęt wykorzystać dla dobra naszego zdrowia? A może chcesz przekonać swoją żonę do zakupu konsoli ale szanownemu mężowi brak argumentów :)? Sklep Ultima.pl wraz z firmą Electronic Arts proponują sprzęt, który pozwoli Wam dbać o zdrowie i to w skali nie mniejszej, niż wyprawy do klubu fitness czy siłowni!

Na początku wspomnimy o miejscu, które warto odwiedzić szukając konsoli do gier, czy gier w ogóle – mamy na myśli wspomniany wyspecjalizowany sklep: www.ultima.pl

Sklep charakteryzuje się bardzo szeroką ofertą gier. Prowadzona jest - również w bardzo rozbudowanym stopniu - przedsprzedaż, czyli możecie dokonać rezerwacji produktu na kilka miesięcy przed jego premierą; często wiąże się to z bardzo atrakcyjną ofertą! Towar wysyłany jest już w cenie 12,90 i następnego dnia trafia do odbiorcy, dostarczany przez firmę kurierską. Zamówienia można odbierać w punkcie sklepowym, który znajduje się przy ul. Chłodnej 35/37 w pawilonie nr 7 w Warszawie.

Pracownicy zdradzili nam informację, że jeszcze w tym roku ma zostać uruchomiony system, który pozwoli odbierać przesyłki o dowolnej porze dnia w ponad 300 punktach w całej Polsce!

Sklep zapewnia pełną i szybką obsługę Klienta, poprzez e-mail lub telefonicznie - nie będzie więc problemów z dodzwonieniem się, czy sprawną i szybką odpowiedzią na e-mail. Często zresztą nie ma takiej potrzebny, bo status zamówienia obserwujecie na bieżąco na stronie sklepu. Dostaniesz również info o numerze przesyłki wraz z linkiem do śledzenia jej w firmie kurierskiej.

Chcesz zapłacić kartą, e-przelewem, czy za pobraniem – wybór należy do Ciebie. Pełna wygoda zakupu zapewniona – także, jeśli chcesz spróbować rozwiązania, o którym za chwilę!

Jak więc połączyć akrywność fizyczną i technologię interaktywną?

Rozwiązaniem jest EA Sports Active 2 , program/gra która właśnie ma swoją premierę w naszym kraju na 3 wspomniane wyżej platformy do gier. Poprzednia część była dostępna tylko na Nintendo Wii, a to konsola do gier o której niewielu słyszało w Polsce. To starsze wydanie zostało jednak bardzo docenione przez American College of Sports Medine – największą światową organizację medycyny sportowej będącą autorytetem w dziedzinie badań nad aktywnością fizyczną. Zapomnijcie jednak o tym, bo tym razem nadchodzi kolejna edycja oferująca dużo więcej korzyści i co ważne –  czerpać z nich mogą posiadacze konsol Playstation 3 i Xbox 360.

EA Sports Active 2 jest programem do ćwiczeń w domu. Zaprojektowali go renomowani eksperci w dziedzinie fitnessu. W dużym skrócie - to interaktywny program oferujący zestaw ponad 70-ciu różnych ćwiczeń i proponowanych aktywności. Zadba o Twoją kondycję fizyczną, wydolność i sprawność. Możesz się przy nim zmęczyć, spocić, ale oczywiście – w pozytywnym tego słowa znaczeniu! Co ważne, program wspomaga Cię specjalnymi trybami i natężeniem ćwiczeń, bazując na danych, które przekazujesz do konsoli wprost ze swojego organizmu! Jak to możliwe? W zestawie znajdują się specjalne, niewielkie czujniki, które zakłada się na nogi i ręce; mierzą Twoją aktywność podczas ćwiczeń, przekazując w czasie rzeczywistym informacje o ruchach, które wykonujesz, a także…mierzą Twoje tętno i pracę serca. Te informacje składają się na system nazwany „Total Body Tracking” kompleksowo sprawdzający właśnie Twój wysiłek

Program oferuje również wirtualnego trenera, który jest dla Ciebie dostępny w dowolnym przecież momencie, w którym uruchomisz konsolę – nie ograniczają Cię sztywne godziny treningów w klubach fitness czy na siłowni. Trener sam dopasuje odpowiadające do twojej formy ćwiczenia oraz ich intensywność. Zależy Ci na zgubieniu wagi? Wzmocnienie mięśni, a może ogólnej wydolności jest Twoim priorytetem? Proszę bardzo! Zestaw ćwiczeń i ich skala oraz zakres zostaną dopasowane do Twoich potrzeb!

Jeśli Twoja konsola jest podłączona do internetu, na bieżąco będzie przesyłać wyniki ćwiczeń na stronę internetową dedykowaną dla społeczności EA Sports Active. Tam będziesz mógł przeglądać wykresy, analizy, dzielić się nimi z współuczestnikami strony, prowadzić dyskusję, dawać lub otrzymywać od nich porady.

Jak więc widzicie, EA Sports Active 2 jest dowodem na to, że kompleksowy system treningów fitness jest możliwy w Twoim domu, a wirtualny trener jest dosłownie w zasięgu Twojej ręki!  

EA Sports Active 2 na YouTube - sprawdź!