Wii i Nintendo DS w dalszym ciągu cieszą się w Europie ogromną popularnością

Nową dekadę Nintendo rozpoczyna pewnym krokiem. Według podanych przez firmę najnowszych wyników sprzedaży, do 31 grudnia 2009 sprzedano ponad 40 mln konsol Nintendo DS i 20 mln Wii.
Konsole serii Nintendo DS – w tym Nintendo DS Lite i Nintendo DSi – są tym samym bardziej rozpowszechnione w Europie, aniżeli jakakolwiek inna seria konsol do gry. Dodatkowo konsole Nintendo sprzedawały się o wiele szybciej, aniżeli wszystkie inne konsole do gry w europejskiej historii gry wideo, jako że podane wyniki zostały osiągnięte w niecałe 5 lat. Podobny rozwój cechuje konsolę Wii, której sprzedaż przekroczyła magiczny poziom 20tu mln sztuk w przeciągu 3 lat od wprowadzenia jej na rynek. Tym samym Wii jest konsolą stacjonarną z najszybszym wskaźnikiem wzrostu na rynku europejskim.

Podobnie dużą popularnością cieszą się gry wydawane przez Nintendo. Wyniki sprzedaży Wii Sports Resort na przykład, gry która jako pierwsza wykorzystuje dodatek WiiMotion Plus, utrzymują się niezmiennie na wysokim poziomie. Ten pełen sportowej akcji tytuł znalazł w przeciągu 5 miesięcy od premiery w końcu lipca 2009 roku ponad 5 mln miłośników.
Prawie co drugi posiadacz Wii w Europie nabył również jeden z dwóch programów treningowych Wii Fit lub Wii Fit Plus. Oznacza to, iż 9,6 mln Europejczyków – i ich rodziny – korzystają z możliwości połączenia zabawy z ruchem we własnych czterech ścianach. Wii Fit Plus, dostępne w Europie od 30go października minionego roku jest poszerzoną o nowe ćwiczenia i funkcje wersją Wii Fit. Użytkownicy mają możliwość dopasowania teningu do swych indywidualnych potrzeb, mogą korzystać z 15tu nowych gier na równowagę czy 6ciu nowych ćwiczeń jogi i wzmacniających muskulaturę, oraz z pomocą zainstalowanego licznika kalorii kontrolować swoje wyniki w treningu.

Kolejnym hitem sprzedaży Nintendo 2009 jest New Super Mario Bros. Wii. Od momentu ukazania się tytułu na rynku, czyli od 20go listopada do końca roku 2009 sprzedano 2,5 mln egzemplarzy gry. Ten klasyczny 2D-Jump’n’Run jest pod względem stylistyki kontynuacją gry na konsolę Nintendo DS New Super Mario Bros., oferuje jednak graczom dodatkowe funkcje. Dzięki opcji multiplayer wspólnie lub przeciwko sobie grać może nawet do czterech osób jednocześnie. 
Również w 2010 roku nie zabraknie zatem super zabawy