Jeszcze nie tak dawno, ubranka dla psów wywoływały ogromny skandal. Z czasem stały się one codziennością, a majteczki, buciki czy torebka dla czworonogów obowiązkiem. Świat akcesoriów dla psów i kotów stał się całkiem dochodowym biznesem. Najpierw firma Kittywigs zajęła się produkcją peruk dla domowych zwierzaków. Firma oferuje cztery kolory peruk: różowy Pink Passion, blond Bashful Blonde, niebieski Electric Blue oraz fioletowo- srebrny Silver Fox.

Jednak po co ładna fryzura bez zadbanych paznokci.  Soft Claus” to plastikowe tipsy które nakłada się na łapki kotka. Paznokcie występują w różnych wielkościach oraz kolorach. Paznokcie zarówno dla kotków, jak i piesków nakładane są za pomocą specjalnego kleju, dlatego całkiem długo się utrzymują. Na instrukcji zapewniają, że powinny się utrzymywać od 4-6 tygodni. Materiał oraz klej jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt.

Jednak wiele gwiazd jak Paris Hilton czy Lindsay Lohan nie trudzi się w przyklejaniu tipsów i lakierem maluje paznokcie psów. Ostatnio nawet Victoria Beckham pochwaliła się na stronie internetowej zdjęciem, na którym jej piesek, Coco ma pomalowane na różowo paznokcie. Widać, że dziewczynom brakuje córeczek.

Co sądzicie o zwierzęcym manicure- pedicure? Myślicie, że to już jest przesada?