Na ratunek wrażliwej, podrażnionej i łuszczącej się skórze głowy
Ostatnimi czasy coraz więcej osób uskarża się na wrażliwość skóry głowy, a problem ten stał się częstą przyczyną wizyt w gabinetach dermatologicznych. Przyczyny są wciąż nie do końca poznane, z kolei wrażliwość jest bardzo indywidualną odpowiedzią skóry na agresywność działania wielu kosmetyków. Skóra głowy skłonna do podrażnień reaguje gorzej na „ciosy” w postaci farb, rozjaśniaczy czy kosmetyków zawierających sporą dawkę aktywnych składników chemicznych. Jej próg tolerancji jest niższy niż w przypadku skóry normalnej, reaguje zatem w sposób nieproporcjonalnie mocniejszy w stosunku do siły agresorów.
Jak rozpoznać wrażliwą skórę głowy?
Najczęstszymi objawami podrażnienia wrażliwej lub skłonnej do podrażnień skóry głowy jest zaczerwienienie, swędzenie, wrażenie tkliwości, w końcu łuszczący się naskórek. Czasem skóra pokryta jest bolesnymi krostkami i grudkami. Zwykle nadmierna wrażliwość skóry głowy jest połączona z problemami włosów. Właściciele bardzo delikatnej skóry głowy częściej niż inni mają z nią problemy, co dodatkowo może wpływać na nadmierne wypadanie włosów, łamliwość i kruchość ich końcówek. 

Częste przyczyny podrażnień i nadmiernego złuszczania wrażliwej skóry głowy:

1Zabiegi fryzjerskie (farbowanie, ondulacja, kręcenie włosów)
2Niewłaściwa pielęgnacja (zbyt inwazyjne kosmetyki)
3Kąpiele w morskiej i chlorowanej wodzie
4Wysoka temperatura mycia i suszenia włosów
5Ekstremalne warunki atmosferyczne, np. mróz, upał
6Różnego rodzaju alergie skórne, pokarmowe
7uwarunkowania genetyczne
8Dermatoza i łuszczyca
9Łupież

Skutecznym sposobem zapobiegania problemowi wrażliwej skóry głowy jest stosowanie kosmetyków nie zawierających składników drażniących, w zamian za to bogatych w składniki łagodzące, nawilżające i odżywcze. 

Włoski producent dermokosmetyków aptecznych, firma DORA PHARMACIA, stworzył dla osób o bardzo delikatnej skórze głowy oraz tych, którzy już borykają się z tym bolesnym problemem, serię kosmetyków łagodzących nawet ostre podrażnienia oraz przywracających skórze naturalną równowagę kwasowo-hydro-lipidową. Pierwszym z serii jest silnie nawilżający preparat specjalny Serum LENISAN, który łagodzi podrażnienia i wspomagaj leczenie dermatozy i łuszczycy. 


Serum LENISAN
Seria srebrna – łagodząca 
Skóra głowy wrażliwa, alergiczna, łuszcząca się. Łagodzi podrażnienia
po zabiegach fryzjerskich. Wspomaga leczenie dermatozy i łuszczycy. 

Substancje aktywne: ekstrakty z oczaru wirginijskiego, nagietka lekarskiego i alg morskich. 

Opis działania: Antyseptyczny nagietek zmniejsza zaczerwienienia, łagodzi podrażnienia i swędzenie występujące w przypadku wrażliwej, alergicznej czy podrażnionej zabiegami fryzjerskimi skóry głowy. Oczar wirginijski działa ściągająco i antybakteryjnie, pomaga w regeneracji uszkodzonego naskórka. Bogate w witaminy i aminokwasy egzogenne algi morskie silnie nawilżają i odżywiają skórę głowy. Stałe użycie produktu eliminuje powstałe na skórze głowy grudki dając uczucie ulgi i świeżości. 

W celu zmniejszenia podrażnień spowodowanych zabiegami fryzjerskimi serum można dodawać do mieszanek farb i rozjaśniaczy. 

Sposób użycia: Rozprowadzić na skórze głowy delikatnie masując. Nie spłukiwać.

Pojemność: 125 ml  
Cena: 43 zł

Więcej informacji na temat bezpłatnego, komputerowego badania skóry głowy i włosów świadczonego przez firmę Dora Pharm w aptekach