Nadchodzi czas kiedy nienaganny wygląd mężczyzn będzie się liczył najbardziej. Bożonarodzeniowe wizyty u rodziny, a później bal sylwestrowy. Jak mężczyzna powinien się prezentować ? Jaką koszule założyć, aby wyglądać stosownie do okazji ? Jeżeli jest już koszula, to co z krawatem ?

Koszula od zawsze stanowi istotę garderoby każdego mężczyzny. Jest symbolem elegancji, gracji i dobrego stylu. Dlatego warto zadbać, aby była dobrze dobrana do sylwetki, aby odpowiadała wzorem do okoliczności, czy też pasowała do garderoby partnerki. W Święta wskazane jest, aby Panowie podkreślali podniosłość tych wyjątkowych dni, odpowiednim ubiorem. W tym wypadku obowiązkowa będzie koszula. Przypominamy odwieczną zasadę, jaką powinniśmy się kierować w doborze koloru koszuli – im późniejsza godzina tym garnitur powinien być ciemniejszy, a koszula jaśniejsza. Są wyjątki od tej reguły, ale o nich przy omawianiu okoliczności balu sylwestrowego. Na Wigilię, powinniśmy założyć stonowaną jasną koszulę, niekoniecznie białą, z tego względu, iż Wigilię rozpoczynamy wraz z pierwszą gwiazdką, a ona w zimie zaszczyca nas swoją obecnością dosyć wcześnie. Oprócz tego, biała koszula, bez żadnych wzorów może być kłopotliwa w momencie zabrudzenia przez spożywane potrawy. Gdy znajdziemy odpowiednią koszulę, w zależności od zdobienia, należy wybrać krawat. Jeżeli na koszuli występuje zdecydowany deseń, krawat powinien być bardziej gładki i odwrotnie. Na Wigilię odpowiedni będzie komplet ze spokojniejszą koszulą, ale bardziej zdecydowanym krawatem.

Odwrotnie sytuacja będzie wyglądać podczas nocy sylwestrowej, kiedy szczególnie polecane będą odważne, wzorzyste koszule, z gładkimi dodającymi uroku krawatami, nie odwrotnie ! To niezwykła noc, polegająca na szaleństwach, więc w ubiorze, też powinniśmy podkreślić ten niezwykły charakter okoliczności.
W doborze konkretnych kolorów wskazana jest konsultacja z partnerką, która będzie towarzyszyć nam, podczas uroczystości. Wspaniałym dopełnieniem elegancji będzie dopasowanie kolorystyczne, nie musi się ono rzucać w oczy, ale lekko podkreślać całość kreacji obojga partnerów.

Istotne w doborze koszuli jest jej fason. Dla szczupłych Panów zdecydowanie najlepsze będą koszule taliowane, które doskonale podkreślą smukłość sylwetki, oprócz tego zdecydowany duży wzór, jednak gdy posiadasz kuszący brzuszek i jesteś odrobinę niższy, najlepsza będzie prosta koszula, która zapewni swobodę. Niewskazane będą duże wzory, lecz pionowe paski, które wyszczuplą twoją sylwetkę.
Drodzy Panowie, jest jeszcze trochę czasu do świąt i szaleństw sylwestrowych, macie więc okazje do solidnego przygotowania się i zaskoczenia swoich dam ! Powodzenia !