Isabel Marant znowu zachwyca. Jej kolekcja na wiosnę/lato 2012 skierowana jest do kobiet nowoczesnych, ceniących sobie wygodę. Jednak nie brakuje także seksownych, połyskujących sukienek, idealnych na wieczorne wyjście ze znajomymi. Krytycy zarzucają jej schematyczność, jednak kobiety z całego świata zakochały się w specyficznym, starannie dopracowanym stylu Marant. Każdego sezonu projektantka daje kobietom dokładnie to, co pragną mieć w swoich szafach. Bez żadnych udziwnień i silenia się na oryginalność i właśnie to czyni ją najbardziej pożądaną kreatorką mody.

Isabel urodziła się 1967 roku pod Paryżem. Od dzieciństwa miała kontakt ze światem mody, a wszystko to za sprawą matki, która była modelką, a później szefową agencji Elite. Marant bardzo szybko zorientowała się co chce nosić, w wieku 15 lat zaczęła szyć i przerabiać swoje ubrania. Jej kariera projektantki rozpoczęła się od współpracy z jej mamą przy kolekcji ubrań Twen, która okazała się wielkim sukcesem. Po tym wydarzeniu Marant zaczęła tworzyć pod własnym nazwiskiem.
Jej styl jest starannie dopracowany i nie zmienia się od lat. Projekty Isabel cechuje niewymuszona elegancja, luz i przede wszystkim swoboda. Kobieta a la Marant jest wiecznie w ruchu, uwielbia poznawać świat i właśnie dlatego potrzebuje wygodnych, jednak wciąż niezwykle kobiecych ubrań, które oferuje projektantka. To właśnie podróże najbardziej inspiują kreatorkę, która z każdej czerpie natchnienie do kolejnych kolekcji. Czasami są to wzory etniczne, niekiedy- sukienki barwione specjalną indiańską metodą.

Marant trzyma się z dala od wielkich domów mody, dlatego zrezygnowała z otworzenia butiku na ekskluzywnej paryskiej ulicy Rue Saint Honoré. Co nie znaczy, że jej kolekcje tracą na popularności. Wręcz przeciwnie- jej ubrania noszą gwiazdy słynące z nienagannego gustu- Anja Rubik, Alexa Chung czy Kate Moss. Pomimo rozgłosu, projekty Marant sprzedawane są w stosunkowo przystępnych cenach, co sprawia, że kobiety na całym świecie jeszcze bardziej uwielbiają Isabel.
Kreowany przez Marant styl to kwintesencja Paryża. Sama projektantka definiuje go jako ‘zbuntowaną elegancję’. Taka właśnie jest jej najnowsza kolekcja. Odrobinę etnicznie, jednak można zauważyć także inspiracje kulturą Indian. Fantazyjnie barwione, obcisłe spodnie, połączone z luźną, sportową koszulką. Patchworkowa sukienka razem z męską koszulą w kratkę. Projektantka zdecydowanie nie boi się odważnych połączeń kolorów i faktur. Nie brakuje także krótkich, kobiecych sukienek. Marant, zapytana o kolekcję, odpowiada, że tworząc stylizacje myślała o tym, co powinna mieć w swojej walizce dziewczyna podróżująca po świecie. Kolekcja dopracowana w każdym detalu, nie pozostaje nic innego jak stwierdzić, że sezon wiosna/lato 2012, zdecydowanie będzie należeć do Isabel Marant.

kolekcja wiosna/lato 2012 isabel marant

kolekcja wiosna/lato 2012 isabel marant

kolekcja wiosna/lato 2012 isabel marant

kolekcja wiosna/lato 2012 isabel marant

Autor: Paulina Lipska