Czy człowiek, w którego pierś wycelowany jest pistolet ma szansę pokonać swojego przeciwnika? Czy parasol może być skuteczną bronią w przypadku walki z ulicznym oprychem?

Każdy kto wie czym jest Krav Maga śmiało odpowie: oczywiście, że tak! Wystarczy trochę wiedzy, treningu i błyskawicznego reagowania przez wyrobione odruchy. Właśnie na to ostatnie Krav Maga kładzie największy nacisk. Celem techniki ćwiczeniowej retzev jest powtarzanie danego ciosu tak długo, aż będziemy nim automatycznie reagować w sytuacji zagrożenia.

W Krav Madze jest tylko jedna zasada: niezależnie od sytuacji – przeżyć. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone: od kopania w genitalia, przez wciskanie oczu w głąb czaszki, po miażdżenie tchawicy włącznie.

W Krav Madze nie ma zawodów między kravistami, nie ma finezyjnych ruchów, czy przeintelektualizowanej filozofii, dlatego nie można jej nazwać sztuką walki, tylko systemem walki. Ciosy są szybkie, proste, brutalne – i właśnie przez to niesamowicie skuteczne. Tutaj nie ma skrupułów – jeśli ktoś zagraża Twojemu życiu, to lepiej, żeby zginął on, niż Ty. To chyba jest jedyne „niebezpieczeństwo” tego systemu – niesamowicie łatwo za jego pomocą zabić człowieka. Ciosy są specjalnie tak projektowane, aby uderzać w najbardziej witalne miejsca na ciele.
Czy to minus, czy to plus? Zależy od tego czy wolisz mieć wyrzuty sumienia, czy mieszkanie sześć stóp pod ziemią.