Dzięki WarioWare: Do It Yourself gracze Nintendo DS przeobrażają się w twórców gier.
Któż z fanów Nintendo nie marzył choćby raz w życiu o tym, by zaprojektować własną grę i sprawić tym radość rodzinie i przyjaciołom? Marzenie to spełnić się może już 30 kwietnia, kiedy to na rynku ukaże się WarioWare: Do It Yourself, najnowszy tytuł serii WarioWare na Nintendo DS. Powrót Wario na przenośną konsolę Nintendo to ponad 90 zwariowanych minigier i możliwość tworzenia własych dzieł. 
Kluczem do tej kreatywnej krainy cudów jest Nintendo Wi-Fi Connection. To tą drogą gracze udostępniają swe oryginalne prace znajomym i pobierają na własną konsolę Nintendo DS dzieła innych wschodzących projektantów gier. Pierwszym wyzwaniem stawianym graczowi w każdej minigrze jest odkrycie jej zasad. Następnie musi on pokonać szereg trudnych etapów, trwających każdy po 10 sekund.

Zwolennicy bardziej ambitnego warsztatu gier powinni koniecznie wziąć udział w Design Challenges. Nintendo zaprasza tutaj wszystkich majstrkowiczów WarioWare do udowodnienia swego talentu i stworzenia oraz przesłania minigry na podany temat. Zwycięski tytuł będzie udostępniony do pobrania wszystkim użytkownikom posiadającym WarioWare: Do It Yourself.
Gracze Nintendo DS mogą z nowym tytułem Wario puścić wodze swej fantazji. Od grafiki poprzez animację aż po podkład muzyczny i zasady gry – o każdym elemencie swego dzieła gracze decydują absolutnie sami. Tryb Tutorial oferuje im przy tym wsparcie i prezentuje, jak w prosty i nieskomplikowany sposób z własnego pomysłu rodzi się zabawna minigra. Fani Nintendo będą mogli się przekonać, iż przy odrobinie cierpliwości i wprawy powstać mogą coraz bardziej wymagające i skomplikowane gry.
WarioWare: Do It Yourself budzi w fanach Nintendo nie tylko ukryte talenty projektanta gier, ale również przeobraża ich w komiksiarzy i producentów muzycznych. Tytuł umożliwia tworzenie zabawnych czarno-białch komiksów i własnych utworów muzycznych. Te ostatnie powstać mogą na bazie 90ciu zintegrowanych piosenek, bądź absolutnie wolnych kompozycji. 
Kolejny wymiar rozrywki stoi natomiast otworem przed fanami konsoli Wii. Z Wii Shop mogą oni bowiem pobrać wersję WiiWare - WarioWare: Do It Yourself – Showcase. Zawiera ona ponad 70 dodatkowych minigier i pozwala zaprezentować własne kreacje na ekranie telewizora. Tytuł WiiWare zawiera poza tym tryb multiplayer, w którym czoła mogą stawić sobie nawet czterej gracze jednocześnie. Dodatkową premię stanowi minigra bazująca na klasyku NES Balloon Fight.

Tytuł WarioWare: Do It Yourself oferuje poza tym następujące tryby gry:
D.I.Y. Shop – zawiera wszystkie stworzone przez gracza minigry, komiksy i muzykę. Miejsce znajdzie tutaj nawet 90 sztuk każdego gatunku. 
WarioWare Inc. – początkujący korzystają z trybu Tutorial w D.I.Y ABC, kończą rozpoczęte minigry poprzez rysowanie obrazków w Job Centre lub dowiadują się o budowie microgames w Assembly Dojo.  
D.I.Y. Studio – tryb główny gry pozwala graczom na puszczenie wodzów fantazji. To tutaj prawie seryjnie powstają minigry, komiksy i nagrania muzyczne. 
Distribution Centre – gracze mogą się tutaj połączyć z innymi konsolami Nintendo DS, Wii lub Nintendo Wi-Fi Connection w celu wymiany i pobrania gier innych użytkowników.
Od 30go kwietnia obok WarioWare: Do It Yourself na Nintendo nie przejdzie obojętnie nikt, kogo choćby lekko tylko musnął duch twórczej kreatywności