Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” została założona w grudniu 2005 roku. Wśród założycieli są rodzice, których dzieci przeszły leczenie onkologicznie, a także osoby, które same w dzieciństwie chorowały na nowotwór. Obecnie z Fundacją współpracuje grupa ok. trzydziestu wolontariuszy.

Prezesem Fundacji jest aktorka Ewa Gorzelak–Dziduch, której synek w latach 2003-2005 był leczony na nowotwór. Ewa chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi rodzicami, niosąc nadzieję na powrót do normalnego życia.

 

 

Celem fundacji jest pomoc dzieciom leczącym się w Klinice Onkologii IPCZD przez wprowadzenie do szpitalnej codzienności chwil radości i stworzenie namiastki normalnego życia. W tym celu Fundacja m.in. opłaca pobyt rodziców w szpitalu w trakcie leczenia ich dzieci, organizuje wiele imprez i zajęć (artystyczne soboty, urodzinowe niespodzianki, imprezy okolicznościowe, wizyty znanych ludzi, wycieczki ze szpitala itp.).

 

Kalendarz o nazwie „Kropla Szczęścia” powstaje wysiłkiem wielu osób i firm. Nazwę „Kropla Szczęścia” nadała kalendarzowi Katarzyna Manowska zainspirowana działalnością Fundacji. Pomysł kalendarza ze zdjęciami podwodnymi jest autorstwa fotografa Bartka Wardziaka. Dzięki zdjęciom wykonywanym pod wodą kalendarz jest niezwykły, zwłaszcza, że w zdjęciach uczestniczą znane polskie aktorki, między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha, Ewa Gorzelak, Edyta Olszówka, Iza Kuna, Agata Buzek, Magdalena Kumorek, Jolanta Fraszyńska, Tamara Arciuch, Magdalena Lamparska.

 

Promocja kalendarza i podziękowania tym, którzy przyczynili się do powstania kalendarza, będą miały miejsce podczas Gali, która odbędzie się 3 grudnia 2011 w Warszawie, w Radisson Blu Sobieski Hotel.

Miło nam poinformować, że Trendz objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.