Kobiety często zmieniają fryzurę, gdy zachodzi jakaś zmiana w ich życiu. Przefarbujemy włosy na inny kolor, zapuszczamy, obcinamy, zmieniamy grzywkę. Czasem taka zmiana bardzo pomaga. Jednak nadszedł sezon w którym zmiana na krótkie włosy nie musi wynikać ze zmian w życiu, tylko stały się po prostu modne. Wiele gwiazd od jakiegoś czasu nosi krótkie włosy. Kobiety uważają, że długie włosy są kobiece, dają więcej możliwości, odmładzają. Prawda jest jednak taka, że możesz nawet nie wiedzieć jak fantastycznie wyglądałabyś w krótszej fryzurze. Prostym przykładem jest Rihanna. Jej fryzuryznane na pewno wszystkim, którzy nadążają za modnymi włosami. Rihanna z maxi długich włosów zmieniła fryzurę na nowoczesnego, asymetrycznego boba.

Trzeba przyznać, że po obejrzeniu teledysku do jej hitu „Umbrella” wiele z nas u swojego fryzjera powiedziała „na Rihanne”. Teraz piosenkarka ma jeszcze krótsze włosy. W każdej swojej krótszej fryzurze wyglądała bardzo dobrze. Długie włosy mogą być po prostu nudne, a z krótszymi można poszaleć. Polskie gwiazdy także pokochały krótkie włosy. Monika Richardson, Kasia Zielińska, Daria Widawska, Magda Mołek, Joanna Brodzik, Beata Sadowska, Weronika Marczuk-Pazura to gwiazdy które zdecydowały się na krótkie fryzury i chyba podjęły dobrą decyzję. Błędne jest myślenie, że krótka fryzura daje mało możliwości i nie staje się nudna. Dzisiejsze krótsze fryzury tworzone są tak, żeby dawały jak najwięcej możliwości. Dobrym przykładem jest Kasia Zielińska, która czasem gładko zaczesze włosy, wygląda elegancko i grzecznie, a innym razem postawi sobie irokezika, albo zmierzwi całą fryzurę, wygląda drapieżnie i zadziornie. Trudno też uwierzyć hasłom iż krótka fryzura może postarzać. Patrząc na Monikę Richardson, która pokazuje się w drapieżnym, krótkim uczesaniu jest chyba dokładnie odwrotnie. Beata Sadowska zmieniła fryzurę z krótkich na jeszcze krótsze. Wygląda równie dobrze. Słynna, polska modelka Anja Rubik stała się gwiazdą między innymi dlatego, że skróciła włosy.

Wszystkie niezdecydowane, które chcą mieć krótkie włosy, ale boją się odważyć głowa do góry. Spróbujcie na początek skrócić fryzurę najpierw do ramion, później asymetria może wtedy zdecydujecie na ostateczne, krótkie cięcie. A jeśli wam się nie spodoba, to z takich włosów szybciej odrosną długie. Krótkie włosy górą w tym sezonie!