Cyfrowa ramka na fotografie to całkiem ciekawy gadżet, który w Polsce nie zrobił jeszcze oszałamiającej kariery. Dzieję się tak zapewne z powodu ceny, która zazwyczaj odstrasza potencjalnych klientów. Ponadto ramka musi być stale włączona do prądu, co nie wszystkim może się podobać. Nie przeszkadza to jednak producentowi SONY, który wprowadza na rynek limitowaną edycję cyfrowej ramki wysadzanej “świecidełkami” od Swarovskiego.

Celowo użyłem tutaj sformułowania “świecidełkami”, gdyż nie są to żadne kamienie szlachetne, a jak mówią oficjalne źródła “krystalizowane elementy Swarovskiego”. Ramka posiada 7-calowy ekran o rozdzielczości 800×480, 1GB pamięci wewnętrznej oraz czytnik kart pamięci (Memory Stick PRO, Memory Stick PRO Duo, Secure Digital (SD), Multi-Media Card (MMC), Compact Flash, xD-Picture Card i SDHC).

Ponadto gadżet może pełnić także funkcję kalendarza i zegarka. Ramka, o nazwie kodowej DPF-D72N/BQ, posiada także opcję automatycznego obrotu zdjęć oraz skalowania fotografii do mniejszego rozmiaru, tak aby idealnie prezentowały się na ekranie.

Ramka wyposażona jest także w kilka trybów oglądania zdjęć oraz w 10 rodzajów przejść podczas odtwarzania pokazu slajdów (fotografii), a wspiera pliki JPEG oraz RAW. Prezentowany gadżet, wraz z pilotem zdalnego sterowania, powinien pojawić się na rynku w październiku w cenie około €100.

Więcej na jejgadzety.pl.