Manolo Blahnik, hiszpański projektant obuwia, uwielbiany przez kobiety na całym świecie, napisał książkę „Ulotne gesty i obsesje” („Fleeting Gestures and Obsessions”), którą promował w Mediolanie. Książka ta jest sentymentalną podróżą w przeszłość, aż do roku 1971, kiedy został odkryty jego talent. Publikacja zawiera zdjęcia niemal 400 par butów, stworzonych przez genialnego projektanta.

Blahnik przyznaje, że nigdy nie przypuszczał, że może stać się kimś tak rozpoznawalnym. Kiedy był małym chłopcem, pragnął zostać murarzem lub rzeźbiarzem. O dziwo, nigdy swojej przyszłości nie widział w jasnych barwach. Uważał, że jego życiem kierują zbiegi okoliczności.

Projektant kocha kobiety i uważa, że każda jest inna, piękna i oryginalna. Tworzone przez niego buty także są indywidualne i różnią się od siebie. Sukces swój upatruje w  tym, że przez całe swoje życie poszukiwał odpowiedzi, w czym tkwi tajemnica kobiecości. Jaka jest kobieta? Jak się porusza? O czym marzy?

Blahnik przyznaje, że kocha wszystko, co włoskie i inspiracji szuka we włoskim stylu, filmach, literaturze, a także architekturze i sztuce.

Projektant, którego buty pragnie mieć każda kobieta na świecie, jest bardzo skromnym i wesołym człowiekiem. Sam o sobie mówi, że nie osiągnął w życiu zbyt wiele. Ma po prostu szczęście, że robi to, co kocha i to jest jego wielkim sukcesem. Pragnie w dalszym ciągu nieść radość istotom, które uwielbia najbardziej, czyli kobietom. Prawdziwy szarmancki Hiszpan z włoską nutą…