Anglia, rok 1774, szesnastoletnia dama dworu Georgina (Keira Knightley) wyróżnia się spośród młodych arystokratek urodą i wdziękiem. Wzbudza zachwyt mężczyzn, w szczególności młodego Charlesa Greya, który za wszelką cenę stara się zwrócić na siebie jej uwagę. Georgina jest także bacznie obserwowana przez samego Księcia. Jego doradca Burleigh wraz z matką dziewczyny Lady Spencer, dochodzą do porozumienia - Georgina zostanie żoną Księcia. Podekscytowana perspektywą małżeństwa i osiągnięcia wysokiego statusu społecznego, Georgina odrzuca zakochanego w niej Charlesa Greya. Gdy małżeństwo zostaje zawarte, Książę powoli traci zainteresowanie swoją młodziutką żoną, wdając się w romanse z innymi kobietami. W dodatku pierwszym dzieckiem książęcej pary nie będzie wymarzony przez Księcia syn. Młoda księżna zagubiona w wielkim świecie będzie musiała wybierać między oschłym i niewiernym małżonkiem, a prawdziwą miłością.

Film gorąco polecamy! Bardzo dobra scenografia, doskonała muzyka i ciekawa historia. Keira może się kojarzyć większości ludziom z ładną buzią i nic więcej. Jednak stworzona przez nią kreacja dała pełen obraz dramatyzmu kobiety pięknej, mądrej i zmysłowej.
Kobiety walczącej o swoje miejsce, a nie tylko posłusznie wypełniającej wolę męża, jak to należało w tych czasach do dobrych obyczajów.

Księżna jest naprawdę wart obejrzenia! W naszych kinach już od 9 stycznia 2009 roku!