Podczas myślenia o księżniczkach Disneya, takich jak Królewna Śnieżka, Kopciuszek i Śpiąca Królewna, z pewnością nie przyjdą nam do głowy takie skojarzenia jak „seksowny” czy „wyuzdany”. Użytkowniczka portalu DeviantART, KittRen, postanowiła złamać schemat niewinnych, dziewczęcych księżniczek i zamienić je w wyzwolone, odważne pin up girls.

Urzekające dzieła sztuki są inspirowane klasycznymi dziewczynami z plakatów Alberto Vargas’a, który  fotografował kobiety podczas ich codziennego życia – robienia zakupów, gotowania czy prania, ujmując na zdjęciach ich kobiecość i zalotne spojrzenia. Disney’owskie dziewczyny Pin-up, stworzone przez KittRen naśladują pierwowzory, pozując dokładnie w tych samych pozach, jakby były nałożone na stare zdjęcia.

Chociaż Śnieżka bardzo sugestywnie zajada się jabłkami, a Bella z Pięknej i Bestii zawadiacko przerywa czytanie, zdając się patrzeć głęboko w oczy widzowi, trudno wyjść ze schematu oglądania bajkowych księżniczek. Zderzenie tradycji z nowoczesną, odartą ze schematów kulturą z pewnością może szokować fanów Disney’a, którzy przywykli do skromniejszych wersji ich ulubionych bohaterek bajek z dzieciństwa.