Najważniejsza jest dla Ciebie wydajność baterii? Może po prostu szukasz lekkiego zamiennika dla standardowego laptopa. Nie liczą się dla Ciebie parametry ani ilość aplikacji a wyszukany design? Spokojnie, na rynku tabletów pojawiają się coraz to nowsze propozycję i każdy bez obaw może znaleźć coś dla siebie.

 

  1. iPad 2 (Apple cena od 490 euro)– Apple pionier tabletów cyfrowych, powraca z nową wersją iPada. Nowsza wersja jest cieńsza, lżejsza, szybsza i wyposażona w podwójny aparat fotograficzny. Minusy: żmudny proces transferowania danych i ograniczona kompatybilność z niektórymi produktami Apple.  
  2. Touch Pad ( HP cena od 399 euro) – Nie działa na systemie Android, ale na WebOS. Dzięki czemu może współpracować z innymi urządzeniami zawierającymi to oprogramowanie. Niestety waży około 740 g, dodatkowo fani aplikacji będą rozczarowani ich ilością.
  3. Pierre Cardin PC – 7006 (Pierre Cardin od 315 euro) – Dla tych, którzy lubią piękne gadżety. Plusy: design i skórzane etui. Dla tych, którzy oczekują czegoś więcej, ostrzegamy tablet posiada tylko podstawowe parametry techniczne i … jest dostępny tylko w Wielkiej Brytanii.     
  4. Playbook (RIM od 499 euro) - Jeżeli posiadasz BlackBerry, możesz za jego pomocą zoptymalizować zawartość telefonu. Plusy: krawędzie ekranu również są dotykowe, więc wykorzystywać możesz całą powierzchnie tabletu, płynna nawigacja i elegancki design. Minus: jeśli nie posiadasz BlackBerry lepiej zdecyduj się na inny tablet.
  5. Galaxy 10,1 ”TFT (Samsung od 489 euro) – Bardzo lekki i cienki a oprócz tego oferuje dobrą jakość dźwięku i obrazu. Minusów dość dużo: brak portów USB, HDMI i microSD, pojawiają się także problemy z eksportowaniem treści z jego karty pamięci.
  6. S2 (Sony – w sprzedaży od jesieni 2011, cena jeszcze nieznana) – Świetna dotykowa konsola dla graczy. Dwa 5,5 calowe ekrany, można wykorzystywać je jako jeden ekran lub wykonywać dwie czynności na raz na dwóch oddzielnych ekranach. Jeśli jednak nie jesteś zapalonym graczem i nie emocjonuje cię fakt, że S2 ma certyfikat PlayStation – nie kupuj.
  7. G9 (Archos od 299 euro) – powrót tabletów z oprogramowaniem Android, na plus: niska cena oraz możliwość wyboru między pamięcią flash a dyskiem twardym. Tylko funkcja 3G, która jest już prawie standardem… w tym przypadku jest opcjonalna.
  8.  

Autor: M. O.