Ostatnio na polskim rynku wokalnym zauważalny jest wysyp gwiazdek i gwiazdeczek wyłonionych z programów takich jak: „Fabryka gwiazd”, „ Szansa na sukces”, a kiedyś „Idol, czy „Droga do gwiazd”.
Większość laureatów polskich konkursów wokalnych tak naprawdę nie zaistniała w show biznesie, co potwierdza fakt jego hermetyczności. Te zaś celebrytki, którym udało się zafunkcjonować w branży nie koniecznie, obiektywnie rzecz ujmując, maja prawdziwy talent.
Często jest to kwestia szczęścia, przypadku, czy dobrego zaplecza. Świetnych managerów, kapitału na wypromowanie, a także zapotrzebowania rynku i jego chęci wciągnięcia konkretnej osoby do świata mediów. 
Czy zatem zaistnienie w show biznesie wokalnym oznacza posiadanie niezwykłego talentu? Otóż nie.
Tak naprawdę piosenkarki posiadające prawdziwy warsztat można wyliczyć na palcach u rąk. Są to kobiety świątynie, które nie kończą kariery na jednym sezonie. Można do nich zaliczyć:

1)Edytę Górniak
2)Beatę Kozidrak
3)Marylę Rodowicz
4)Anię Dąbrowską
5)Agnieszkę Chylińską
6)Justynę Steczkowską
7)Annę Marię Jopek
8)Anitę Lipnicką
9)Katarzynę Nosowską.

Głosy tych polskich wokalistek są nieśmiertelne, a teksty piosenek ponadczasowe. Głównie dlatego, że najlepsi polscy autorzy tekstów byli zaszczyceni pisaniem dla gwiazd na taką skalę