Świat wirtualnej rozrywki staje się powoli częścią naszego życia. Coraz więcej osób zaczyna traktować bohaterów gier komputerowych jako postacie, które odgrywają pewną rolę w ich życiu. Najczęściej jest to związane ze zaspokajaniem własnych potrzeb o nadprzyrodzonych cechach, których sami jako istoty ludzkie nie posiadamy. W ciągu istnienia przemysłu komputerowego wykształciło się wiele wirtualnych postaci ''kultowych'', które z biegiem czasu nie ulegają znacznym zmianom a nadal są kochane przez graczy. Trendu.pl przedstawia ranking najciekawszych postaci świata wirtualnej rozrywki. 

Mario Bros- jest niby zwykłym hydraulikiem ale posiada nadprzyrodzone zdolności. Potrafi latać, wysoko skakać i żadna przeszkoda nie jest mu straszna. Głównie jest związany, z grami platformowymi, logicznymi ale również ze sportowymi. Stał się na tyle popularny, że nakręcono o nim kreskówkę. 
Ryu- jego kariera rozpoczęła się w 1987 roku wraz z pojawieniem się gry Street Fighter. Od lata jest kojarzony z bijatykami. Warto dodać, że pojawił się również w innych grach akcji. Zagościł również w komiksach Marvela. 

Zelda- jedna z najbardziej znanych postaci wirtualnej rozrywki. Pojawiła się w 1987 roku w klasycznej grze na NES. To co ją wyróżnia to różnorodność czasowa, możemy grać nią jako dzieckiem i dorosłym człowiekiem. Na szczególną uwagę zasługuje bogaty arsenał broni. Od charakterystycznego miecza po nietypowo wybuchające bomby. 

Snake- znany z serii Metal Gear Solid. Przez wielu uważany za jednego z najważniejszych bohaterów świata gier komputerowych. Walczy z wielkimi bosami, ninjami, i wielokrotnie ratuje świat. Swoją przygodę zazwyczaj zaczyna z podstawowym wyposażeniem- czyli z niczym!

Gordon Freeman- jest jednym z szczęściarzy, którzy ocaleli najazd ''istot pozaziemskich'' na Black Mesa. To co go wyróżnia to potężny arsenał broni i umiejętność wybierania sobie różnorodnych rozwiązań związanych ze światem rozrywki. 

Niko Bellic- dla fanów GTA może okazać się nie zwykle ważną postacią. Jest kryminalistą, która przybywa do USA, żeby w czwartej serii kultowej gry wprowadzić zmiany porządku. Chce się zemścić na zdrajcy sprzed lat. Jest bohaterem ''złym i nowym'', który wzbudza różnorodne emocje!

Lara Croft- uosobienie silnej kobiety. Jest przede wszystkim podróżnikiem, który nie boi się różnych wyzwań. Możemy ją nazwać żeńskim wydaniem Indiana Jonesa. Stała się na tyle popularna, że nakręcono aż dwa filmy z jej udziałem. 

Lista bohaterów gier komputerowych, które w jakimś stopniu stały się nie zapomniane jest bardzo długa. Z każdą premierą gier komputerowych rodzą się nowe postacie, które odgrywają większe bądź mniejsze znaczenie w świecie wirtualnej rozrywki. A kogo Wy jeszcze dodalibyście do listy? Kto jest Waszym ulubionym bohaterem gier komputerowych?