Ford Mustang jest juz historią amerykańskiej motoryzacji. Uważany wręcz za kultowy samochód sportowy. Pierwsza seria tego krążownika szos wyjechała z fabryki w 1964 r. i w ciągu zaledwie dwóch lat maszyna zjeżdżała z linii produkcyjnej ponad milion razy. W swych założeniach samochód miał być kierowany do ludzi młodych i choć było wiele propozycji na nazwę samochodu i jego logo, to wybrano właśnie symbol Mustanga dzikiego konia z prerii Ameryki Północnej, który był synonimem wolności i siły jednocześnie. Wielka kampania medialna tuż po wyprodukowaniu pierwszych egzemplarzy chwyciła i samochód do tej pory jest zaliczany do klasyki. Możemy go zobaczyć w różnych w filmach, teledyskach i grach komputerowych.

Jeździł nim Steve McQueen w filmie „Bullitt”, Nicolas Cage w „60 sekund”, a w 1971 r. był samochodem Jamesa Bonda. Auto na stałe wpisało się już jako symbol popkultury. 
Firma ford wyprodukował juz osiem generacji tego pojazdu, które wciąż nadążają za zmianami na rynku motoryzacyjnym. Choć ten wehikuł wciąż się zmienia i jego wygląd przybiera nowe formy, to nadal utożsamiany jest z niezależnością i siłą osoby, która go posiada