Wielkimi krokami zbliża się 7 już edycja Nocy Kulturalnej w Częstochowie, która w tym roku będzie miała miejsce 26-tego Czerwca. W przeciągu jednego wieczoru zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni będą mieli okazję uczestniczyć w zaplanowanych przez organizatorów różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych. Dla melomanów przygotowano w klubie Carpe Diem muzyczne podwórko gdzie będą mogli nacieszyć się muzyką na żywo graną przez takie zespoły jak Elephant Stone, Bajzel czy Pogodno. Dla miłośników mniej komercyjnego brzmienia Muzeum Pielgrzymowania przygotowało koncerty balkonowe w ramach których wystąpi Marzena Konowalska oraz duet trębaczy. Natomiast restauracja japońska Edo będzie prezentować przegląd wierszy haiku oraz polskiej poezji śpiewanej, a w klubie muzycznym Ask będzie można delektować się muzyką bluesową w wykonaniu zespołu Wielebny Blues Band.

Organizatorzy zadbali również o miłośników sztuk pięknych, literatury i teatru. W trakcie trwania częstochowskiej nocy kulturalnej będzie można odwiedzić m.in. wystawę prac malarskich Piotra Nalewajko zatytułowaną „Męska rzecz” w Konduktorowi czy ekspozycję ukraińskich ikon w Cafe Belg, a także autorski spektakl Wojciecha Kowalskiego „Porady Dobrego Wojaka Szwejka” w auli Wyższej Szkoły Lingwistycznej, spektakl „Igraszki z diabłem” w reżyserii Gabriela Gietzky`ego w teatrze imienia Adama Mickiewicza czy przedstawienie w wykonaniu Teatru From Poland „Hedoniści” na podwórku przed klubem Teatr from Poland. Amatorzy sztuki filmowej również znajdą coś dla siebie.

Będzie można zobaczyć m.in. projekcję filmu „Jeszcze nie wieczór” w Akademii im. Jana Długosza czy w ramach musicalowej nocy w Ośrodku Kultury Filmowej dwie hitowe produkcje ostatnich lat „Nine” w reżyserii Roba Marshalla i „Sweeney Todd – demoniczny golibroda z Fleet Street” ekscentrycznego Tima Burtona. Wśród innych atrakcji przewidziane są m.in. imprezy dla najmłodszych oraz niezwykle ciekawa gra miejska. Z całą pewnością będzie to żywa noc dla Częstochowy, której lista trakcji wydaje się nie mieć końca.