W ciągu tygodnia powinniśmy znaleźć czas na wszystko, zarówno gotowanie, przeczytanie książki, nauczenie się dodatkowego języka, przejażdżkę na rowerze czy wypad do teatru, kina, wystawę, aby się „ukulturalnić”.

Przygotowaliśmy dla Was kilka najciekawszych wydarzeń w Polsce, które czekają na nas w czerwcu.

La Folle Journée - Szalone Dni Muzyki 
Rok 2010 jest rokiem Fryderyka Chopina, dlatego obowiązkiem każdego polaka, jest pójście na chociaż jeden koncert. Często mówi się, że „Polacy cudze chwalą, a swoje nie znają” – troszkę jest w tym prawdy. Dlatego gorąco zapraszamy na CHOPIN OPEN La Folle Journée - Szalone Dni Muzyki 11-13.06.2010. Jest to niesamowite wydarzenie. Kilkadziesiąt koncertów odbywających się od rana do wieczora w jednym miejscu, wykonywanych przez światowej sławy muzyków. W ramach festiwalu odbędzie się ok.120 koncertów w czterech salach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, w Teatrze Narodowym oraz w specjalnie rozstawionym namiocie na Placu Teatralnym.

"Tadeusz Kantor – od Małego dworku do Umarłej klasy" - wystawa w Muzeum Narodowym
Wystawa zorganizowana z okazji 20 rocznicy śmierci artysty. Poza obrazami, rysunkami i fragmentami scenografii, możemy również zobaczyć nigdy nie emitowane zapisy filmowe wczesnych przedstawień oraz nieznane fotografie. Prace Kantora fascynują plastycznością, są odważne, a momentami prowokacyjne. Są również wglądem w to, jak wyglądał polski teatr kilkadziesiąt lat temu. Uzupełniają także spojrzenie na rozwój sztuki, zarówno polskiej, jak i światowej, na przestrzeni lat.

Narodowe Muzeum we Wrocławiu, do 13.06.2010
„Tańczymy Bacha”
Rzadko dotąd balet polski konfrontował się z muzyką Bacha, która inspirowała tak wielu choreografów. Balet w czterech częściach „Tańczymy Bacha” będzie zarówno bardzo ciekawy pod względem atrakcji muzycznych jak wizualnych. Polska premiera 27 czerwca w Teatrze Wielkim w Warszawie.