Eastpak Artist Studio to międzynarodowy projekt, organizowany przez znaną markę Eastpak. Promuje on jednocześnie nowy desing w modzie i sztuce, jak i niesie pomoc najbardziej potrzebującym. W tym roku po raz pierwszy jest organizowany w Polsce na rzecz fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie!.

Dotychczasowe edycje Eastpak Artist Studio odbywały się m.in. w Niemczech, Grecji, Wielkiej Brytani, Chinach. W każdym kraju wybierana jest fundacja na którą zostaną przekazane pieniądze ze sprzedaży plecaków, zaprojektowanych przez celebrytów i artystów. W zagranicznych edycjach wzięli udział m.in. pisarka Laura Dockrill, architekt Dimitris Tsigos, oraz raperka Kitty Kat. Wybrane plecaki zostały przedstawione w ubiegłym roku na targach w Berlinie.

W Polsce, w maju w 2011 roku białe plecaki z logiem Eastpak Artist Studio otrzymali m.in. projektantka Anna Olska, stylistka biżuterii Kaja Śródka, aktor Borys Szyc, projektantka Natalia Jaroszewska, dziennikarka Beata Sadowska, rysowniczka Agata „Endo” Nowicka i jej studio ilustratorskie „ILLO”, grafficiarze Sepe i Chazme. Mieli prawie rok, aby ozdobić je w oryginalny sposób, według własnych projektów. W lutym zostaną one wystawione na aukcjach na allegro. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży tych użytkowych dzieł sztuki, zostanie przekazany fundacji „Rak’n’Roll” na remont placówek onkologicznych. Łącznie powstało dziesięć plecaków. Bieżące informacje na temat projektu i licytacji można śledzić na facebooku na profilu Eastpak i Rak’n’Roll.

Eastpak Artist Studio

Eastpak Artist Studio

Eastpak Artist Studio

Eastpak Artist Studio

Eastpak Artist Studio

 

Autor: Dominika Zaporska