Do salonów Time Trend trafiła limitowana kolekcja zegarków Guess, z której cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ośrodek pomocy dzieciom – Cidade Dos Meninos w Brazylii.

Od 2007 roku, firma Sequel AG - producent zegarków Guess, czynnie wspiera wiele inicjatyw charytatywnych na całym świecie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, przez ostatnie 4 lata Sequel pozyskał ponad 4 mln $, które zostały przeznaczone m.in. na budowę nowych szkół w Wietnamie czy Bezpiecznych Domów w Etiopii. W 2010 roku firma postanowiła podjąć inicjatywę wsparcia ośrodka pomocy dzieciom i młodzieży w wieku od 2 do 18 lat w miejscowości Sao Vincente De Paulo w Brazylii. Głównym celem ośrodka o nazwie  Cidade Dos Meninos jest zapewnienie zintegrowanej edukacji podopiecznym w sferze kultury, religii oraz przyuczenia do zawodu.  Ośrodek pełni funkcję nie tylko szkoły, ale również drugiego domu chroniącego podopiecznych przed wpływem różnych grup dewiacyjnych, z których okolica wręcz słynie.

Tuż przed świętami, do  inicjatywy wsparcia Cidade Dos Meninos przyłącza się firma ZIBI – wyłączny dystrybutor zegarków Guess w Polsce. Do sieci sklepów Time Trend – należącej do Grupy Zibi, trafiła specjalna, limitowana kolekcja zegarków GUESS zaprojektowana specjalnie w celu pozyskania środków pieniężnych na ośrodek w Brazylii. Cały dochód ze sprzedaży zegarków o symbolu GUESS W75063L1 zostanie przekazany na konto ośrodka Cidade Dos Meninos.

„Moja wizyta w Cidade do Meninos to było wyjątkowe przeżycie. Pierwsze duże wrażenie zrobiły na mnie ogrom ośrodka i jego organizacja. Jest to kilkadziesiąt budynków rozmieszczonych na kilku hektarach, gdzie znajdują się mi.in. przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła średnia, kościół, wielka hala gimnastyczna oraz wiele, wiele innych budynków i domów, w których dzieci rozwijają swoje pozaszkolne zainteresowania i po prostu mieszkają. Prowadzący planują budowę uniwersytetu. Niesamowity jest fakt, że to wszystko powstało tylko i wyłącznie dzięki wielkiej woli osób prywatnych, bez grosza dodatku od jakichkolwiek instytucji państwowych, które pieniądze mają tylko na budowę nowych więzień, a nie na profilaktykę. W Brazylii w rejonach slumsów dzieci zaczynają swoją „przygodę” z narkotykami w wieku 6 lat! Cidade Dos Meninos jest dla nich jedyną szansą na normalne życie, bez narkotyków, prostytucji czy przemocy. Trafić do tego ośrodka dla dzieci z tego rejonu to jak wygrać milion w totka. Spotkałam tam dzieci, które są po prostu szczęśliwe. Pieniądze, które aktualnie zbieramy, zostaną przekazane na budowę ośrodka edukacji dla najmłodszych dzieci w wieku 2 – 5 lat” – mów Agata Grotowska, Brand Manager zegarków Guess w Polsce, która w lutym br. odwiedziła ośrodek.

Specyfikacja zegarka GUESS W75063L1 : koperta ze stali szlachetnej, skórzany pasek, kryształy na tarczy i wokół koperty, wodoszczelność 30m, cena 509 zł.