Kuszące oraz seksowne usta prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. Co więcej, co jakiś czas w sztuce makijażu pojawiają się coraz to nowsze trendy, z których obecnie każdy jest bardzo modny. Dlatego też w nadchodzącym sezonie większość z was z całą pewnością znajdzie coś, co wam się spodoba.
Hitem sezonu są między innymi krwisto-czerwone usta, które nie tylko robią ogromne wrażenie na mężczyznach, lecz także uważane są za jeden z najbardziej zmysłowych atrybutów kobiecości. Taki makijaż wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Po pierwsze, przed rozpoczęciem malowania, należy usta dobrze nawilżyć, najlepiej za pomocą odpowiedniego kremu, a następnie także leciutko je przypudrować. Można do tego użyć zarówno zwykłego pędzelka, jak i też tzw. puszka. Kolejny etap to rysowanie konturu, które należy rozpocząć od środka górnej wargi i kontynuować aż do kącików ust. Dolną wargę z kolei obrysowuje się od strony lewej do prawej. Należy także pamiętać o tym, że konturówka swoim odcieniem powinna być jak najbardziej zbliżona do barwy szminki. Etap końcowy to wypełnienie ust szminką, a także usunięcie jej nadmiaru za pomocą chusteczki higienicznej.

Nie sposób wymienić wszystkich gwiazd, które uciekają się do tego rodzaju sztuczek. Są pośród nich między innymi Angelina Jolie, Jessica Alba, Megan Fox, Gwen Stefani, Christina Aguilera, Scarlett Johansson, Penelope Cruz, Beyonce, Rihanna czy Paris Hilton. Co więcej, tego rodzaju makijaż pasuje zarówno do cery jasnej, jak i też ciemnej karnacji.
Kolejny trend w makijażu ust, który zrodził się jeszcze na wiosnę, to kolor różowy i to zarówno w odcieniach pastelowych, jak i tych zdecydowanie odważniejszych. Tym z was, którym nadal kojarzy się on z estetyką lalki Barbie, radziłabym pójść z duchem czasu i zmienić zdanie. Co więcej różowa szminka na ustach, podobnie jak kolor czerwony pasuje zarówno blondynkom (cieplejszy róż), jak i brunetkom (chłodniejszy róż), jest odpowiednia do pracy, na randkę, a także na imprezę. Przykładem tego niech będą chociażby Rihanna, Beyonce, Christina Aguilera, Katy Perry, Jessica Biel, a nawet Kelly Osbourne.

Podczas nadchodzącego sezonu modne są także lekkie i kolorowe błyszczyki, a także wszelkiego rodzaju barwy pastelowe. Usta mogą być zatem zarówno mocno błyszczące, jak i też aksamitnie matowe. Bez względu jednak na dobór szminki powinnyście zawsze pamiętać o tym, aby makijaż oczu był odpowiednio dopasowany nie tylko do koloru ust, ale i do okoliczności tak, abyście wyglądały powabnie i olśniewająco, a nie plastikowo i tandetnie…