Zakup używanego samochodu jest nie lada wyzwaniem. Bardzo często wydaje nam się, ze kupujemy samochód idealny jednak po krótkim czasie okazuje się, ze jest bardzo wiele do zrobienia.  Co więcej często decydujemy się zakupić duże używane samochody, które przy obecnej cenie benzyny okazują się drogie w eksploatacji. Idealnym rozwiązaniem może okazać się samochód- kwadrat Opel Agila. Chociaż jego wygląd zewnętrzny może odstraszyć potencjalnego nabywcę, to jednak nie ma niczego bardziej mylnego. Opel Agila jest pojemnym małym samochodem, który okazuje się niedrogą opcją do jazdy po mieście.

Mała pojemność sprawia, że zaoszczędzimy na benzynie. Jednak wbrew pozorom nie jest to wolny samochód.  W mieście okazuje się idealnym szybkim autkiem, które bez najmniejszych problemów radzi sobie w nadmiernym ruchu ulicznym. Dzięki wysokiemu zawieszeniu i małym gabarytom nie mamy najmniejszego problemu z zaparkowaniem. Jedyny minus to wysokość. Jak na swoje rozmiary jest bardzo wysoki a tym samym na zakrętach wydaje się mało stabilny.  Wnętrze ku mojemu zaskoczeniu jest obszerne i proste. Jednak proste nie oznacza mało funkcjonalne. Duża ilość półeczek sprawia, że możemy położyć wszystkie niezbędne rzeczy w podróżowaniu. Do tego przeznaczono specjalne miejsce na kubki. Kolejnym plusem wnętrza jest fakt, że dosyć wysoko siedzimy w samochodzie, dzięki czemu mamy duże pole widzenia. Bagażnik mały. Jednak łatwość składania tylnej kanapy sprawia, że bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie przewieźć nieco większe przedmioty.  Opel Agila jest idealną  opcją jako samochód do jazdy po mieście. Jednak całkiem nieźle sobie radzi w trasie. Może nie osiąga zawrotnych prędkości, ale małe spalanie i duża dynamika zadowolą nie jednego początkującego kierowcę.

Reasumując
Opel Agila jest idealnym miejskim samochodem, który dzięki swojej funkcjonalności jest w stanie przewieźć całkiem dużo rzeczy. Małe spalanie i niezły komfort jazdy sprawiają, że jes
łakomy kąsek dla osób lubiących prostotę kwadratu nad opływową linią.