Lady Gaga odkąd zrobiło się o niej głośniej cały czas szokuje swoimi wypowiedziami oraz strojami. Identycznie było 20 lat temu, gdy Madonna rozpoczynała swoją karierę.
Artystka jest odważna, a czasem obsceniczna, każda jej piosenka staje się absolutnym hitem, a miliony dziewcząt na całym świecie naśladują jej styl.
Coraz częściej jednak pojawia się pytanie czy zdoła się utrzymać jeszcze kilka dekad jak Madonna, czy może zgaśnie, tak szybko jak zabłysła?
Kilka rzeczy przemawia za jej szybki końcem. Wielu krytyków uważa, że artystka głównie słynie z bardzo oryginalnych strojów, które powoli się kończą, a zaczyna się kopiowanie Madonny sprzed lat.
Jej najnowsza trasa koncertowa przyniosła olbrzymie straty, a jej nowa płyta ma zaledwie osiem utworów.
Piosenkarki w identyczny sposób rozpoczynały swoją karierę. Najpierw nauka w szkole katolickiej, później lekcje śpiewu, taniec na rurze, aby się utrzymać i oczywiście światowa kariera muzyczna.
Gaga jak Madonna nie tylko wywołuje skandal strojami, ale również wypowiedziami. Obydwie panie informowały media, że wolą dziewczyny od mężczyzn, co oczywiście podsycało zarówno dziennikarzy, jak i fanów do różnych spekulacji.
Madonna była prekursorką szokowania, to ona jako pierwsza wypromowała odważne stroje i wypowiedzi. Jej genialność tkwi w prostocie, która jest łatwa do skopiowania, dlatego tyle młodszych gwiazd znika z czasem z rynku, ponieważ się skusiły kopiować królową.

Czy myślicie, że Gaga będzie drugą Madonną, a może Britney Spears, która za kilka lat już się wypali?