Lady Gaga ma niewątpliwie własny styl, zarówno w muzyce, jaki i modzie. Artystka sama wykonuje swoje stroje, ponieważ twierdzi, że nikt nie zrobiłby za nią tego lepiej. Najbardziej jej zależy na tym aby się wyróżniać i zwracać na siebie uwagę.
Lady Gaga wie o tym, że to właśnie jej stroje pchnają jej karierę do przodu. Dlatego wymyśla coraz to „dziwniejsze kreacje”. Gdy jednak przyjrzymy się jej wyglądowi, zobaczymy, że najoryginalniejszym elementem jej wizerunku nie są ubrania, buty, okulary, a fryzury.
Oczywiście piosenkarka swoje naturalne włosy ma bardzo zniszczone i dlatego nosi same peruki. Nosząc peruki może dowoli na wszystkie sposoby stylizować swoje fryzury, nie bojąc się o zdrowie włosów. I Lady Gaga właśnie tak robi.
Gwiazda nosi fryzury stylizowane na wszystko, co się da. Na początku swojej kariery Lady Gaga nosiła proste włosy z dużą gęstą grzywką, która zaczynała się od połowy głowy.
Później gdy od strony mediów padały sugestię, że bardzo przypomina Christinę Aguilerę oraz Gwen Stefani, Lady Gaga postanowiła zmienić swoją fryzurę.
Zmieniła ją na gigantyczną kokardę na czubku głowy. Jej platynowe włosy świetnie się komponują z taką kokardą.

Jednak kolorowa prasa po raz drugi podważyła ten „własny, oryginalny” styl. Lady Gaga pojawiła się w słynnej kokardzie dopiero na przełomie 2008/2009, jednak już w 2006 roku na wybiegu Project Runway, modelka miała właśnie ową kokardę na swoich włosach.
Oczywiście piosenkarka ją wylansowała, jednak to nie jest jej pomysł.
Artystka ostatnio pojawiła się na głowie z wielkim talerzem włosów przypominającym bochenek chleba.
Widać, że piosenkarka zaczęła ostatnio inspirować się jedzeniem. Najpierw chleb, później pokazała się z włosami skręconymi do góry, jak lody włoskie.

Gwiazda dobrze wie o tym, że w dzisiejszych czasach ważniejsze od talentu, jest styl. Rzadko się pisze o jej zdolnościach muzycznych, natomiast o jej fikuśnej modzie cały czas.
Jej wizerunek skład się z strojów z lat 80-tych, ciekawych okularów i oczywiście z fryzur.
Stroje sprzed już prawie 30 lat wybiera te bardziej seksowne i obcisłe. Jeżeli już nosi luźniejsze kawałki, to na przykład zakłada tylko marynarkę, bez żadnego dołu. Do takiego stylu trzeba mieć niewątpliwie dużą odwagę. Jednak dobrą motywacją mogą być olbrzymie zarobki.
Od kiedy na pokazie John Galliano jesień 2009 / zima 2010 modelki miały pomalowane usta tylko na samym środku, piosenkarka zaczęła nosić równie podobne, stylizując się na lata wiktoriańskie. Efekt można bardzo szybko powtórzyć dzięki nałożeniu ciemniejszych odcieni szminki na centralną część ust używając pędzelka. Trzeba bardzo staranie namalować tak zwane “wąskie usteczka” .
Resztę ust malujemy bardzo jasną szminką. Najlepiej w kolorze skóry - można użyć fluid!

Styl Lady Gaga mimo, że jest bardzo efektowny jest on dosyć prosty. Oryginalna peruka, połączenie teraźniejszości z przeszłością oraz duża odwaga.

Co wy sądzicie o jej stylu?!