Lady GaGa odkąd się pojawiła natychmiast zaczęła wyznaczać nowe trendy. Jej charakterystyczne opaski z uszami króliczka, czy w postaci dużej kokardy podbiły cały świat. Podczas kolacji z piosenkarzem Mika w Londynie Lady Gaga pojawiła się w kremowych kozaczkach z PVC inspirowanych gorsetem. Krytycy mody od razu oskarżyli artystkę o „przyrost formy nad treścią”. Byli oni zniesmaczeni, że piosenkarka ubiera się tak awangardowo podczas zwykłych rutynowych wyjść do restauracji. Niektórzy ją skrytykowali, inni zobaczyli w tych butach biznes „gorsetowy”.
Już nieraz na Trendz wspominaliśmy o gorsetowej modzie. Maty Davis zaprojektował jeansy, w których specjalnie, wycięty otwór został połączony za pomocą satynowej wstążki, która na końca zawiązana jest w kokardę. Całość wygląda jak jenasowy gorset. Również ten sam patent został wykorzystany do pończoch, które zostały obwiązane czarną wstążką.
Moda gorsetowa również przedostała się do piercingu. Gorset z kolczyków stał się niezwykle modny. Jak to możliwie? Otóż umieszczamy jak najwięcej kolczyków na plecach, które następnie łączymy za pomocą wstążki. Taki gorset na pewno nie należy do najbezpieczniejszych. Specjaliści oraz lekarze twierdzą, że ten rodzaj gorsetu może być niebezpieczny dla zdrowia. Z całą pewnością pomaga osobom które cierpią na skrzywienie kręgosłupa.
Jak wam się podoba trend „gorsetowy”.
W czym wyszlibyście na miasto: butach, spodniach czy pończochach?