Lady Gaga uchodzi za osobę o bardzo oryginalnym stylu. Miliony dziewcząt na całym świecie uważnie śledzi jej ubrania, dodatki czy fryzury uważając ją za absolutną trendsetterkę i wyrocznie modową.

Jednak kolorowa prasa już nieraz podważyła ten „własny, oryginalny” styl. Lady Gaga pojawiła się w słynnej kokardzie dopiero na przełomie 2008/2009, jednak już w 2006 roku na wybiegu Project Runway, modelka miała właśnie ową kokardę na swoich włosach. Oczywiście piosenkarka ją wylansowała, jednak to nie był jej pomysł. Jednak nikt nie pamięta kolekcji Project Runway i całe pochwały zbiera piosenkarka.

Grace Jones największa muza Andiego Warhola uważa również, że Lady Gaga ja kopiuje i absolutnie nie uważa jakoby ona była jej zastępczynią „Wolałbym pracować z kimś, kto jest bardziej oryginalny i mnie nie kopiuje. Widziałam rzeczy, które ona nosiła i które ja nosiłam i to mnie po prostu wkurza. Nie mam ochoty się z nią spotykać”- odpowiedziała, gdy The Guardian zapytał ją o ewentualną współpracę z młodszą koleżanką.

Lady Gaga nigdy nie ukrywała, że Madonna jest jej muzą, ale od inspiracji do kopiowania jest cienka granica. Gaga jak Madonna nie tylko wywołuje skandal strojami, ale również wypowiedziami. Obydwie panie informowały media, że wolą dziewczyny od mężczyzn, co oczywiście podsycało zarówno dziennikarzy, jak i fanów do różnych spekulacji.
Madonna była prekursorką szokowania, to ona jako pierwsza wypromowała odważne stroje i wypowiedzi. Jej genialność tkwi w prostocie, która jest łatwa do skopiowania, dlatego tyle młodszych gwiazd znika z czasem z rynku, ponieważ się skusiły kopiować królową.

Piosenkarka również szybko czerpie najnowsze trendy z pokazów mody. Od kiedy na wybiegu Johna Galliano jesień 2009 / zima 2010 modelki miały pomalowane usta tylko na samym środku, piosenkarka zaczęła nosić równie podobne, stylizując się na lata wiktoriańskie.

Co myślicie o stylu Lady Gagi? Uważacie, że za bardzo kopiuje innych?